Людина

Жінка зі смертельним розташуванням органів прожила до 99 років

Дослідники з Університету штату Орегон зафіксували вкрай незвичайний випадок, ймовірність якого дорівнює одному на 50 мільйонів. У жінки, яка пожертвувала своє тіло науці, була виявлена аномалія під назвою транспозиція органів, коли вони мають дзеркальне розташування. Як правило, така аномалія не заважає людям прожити довге життя, але у цієї жінки серце розташовувалося як у всіх — зліва. Здавалося б, що неправильно орієнтовані кровоносні судини швидко б її вбили, але жінка дожила до цілих 99 років.

Зазвичай імена людей, які пожертвували свої тіла науці, не розкриваються. Однак, після виявлення сенсаційного розташування внутрішніх органів, науковці зв’язалися з її родичами і ті дозволили розповісти як її звали — Роза Марі Бентлі. Вони поділилися, що жінка прожила довге і відносно здорове життя, і страждала тільки від артриту. За все її життя було видалено три органи, і тільки один лікар помітив, що її апендикс розташований не там, де повинен бути.

Сама жінка, здається, зовсім не помічала жодних дивацтв. Розтин показав, що всередині неї все було влаштовано не так просто — наприклад, верхня частина шлунка виступала за межі діафрагми.

Женщина со смертельным расположением органов прожила до 99 лет
Анатомія Рози Марі Бентлі

Дзеркальне розташування органів з лівостороннім серцем зустрічається вкрай рідко — приблизно один раз на 22 000 пологів. Як правило, в таких випадках у дітей виникають проблеми з серцем і хребтом, і тільки близько 13% вдається прожити довше 5 років. В історії було зафіксовано лише два випадки, коли люди з такою аномалією могли дожити до похилого віку — випадок Рози Марі Бентлі став третім.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button