Технології

Об’єднання сонячної енергії з воднем дозволить створити автономну ТЕЦ в кожному будинку (фото+відео)

Інженери фотоелектричного інституту Берліна (PI Berlin) пропонують об’єднати теплові насоси з сонячними батареями, водневими паливними елементами, електролізерами і накопичувачами для водню. В результаті виходить безпечна для навколишнього середовища мікроТЕЦ, що виробляє електрику, тепло і водневе паливо для домогосподарства або підприємств.

Такі установки можна об’єднувати не тільки в віртуальні електростанції, але і в газову мережу. Це дозволить домовласникам отримувати додатковий дохід, продаючи надлишки енергії у вигляді електрики і водню.

МікроТЕЦ може працювати у двох режимах. Перший орієнтований на вироблення тепла, яке в будь-якому випадку супроводжується генерацією електроенергії й водню. Другий застосовується, коли відсутня потреба в обігріві, і забезпечує отримання максимальної кількості електрики. Причому конструкція нових систем передбачає низький рівень теплових втрат навіть при роботі в режимі тільки електрогенерації.

Перемикання між двома режимами управляється вихідним інвертором відповідно до значень напруги і частоти струму в електромережі, яка забезпечується електроенергією від мікроТЕЦ.

Об'єднання сонячної енергії з воднем дозволить створити автономну ТЕЦ в кожному будинку

Об'єднання сонячної енергії з воднем дозволить створити автономну ТЕЦ в кожному будинку

Але найголовніше, що впровадження таких систем не вимагає будівництва спеціальної інфраструктури незважаючи на використання водню. Для його транспортування підходять існуючі трубопроводи, по яких передається побутовий газ. Цим вже скористалася Шотландія, яка в кінці листопада 2020 запустила пілотний проєкт з переведення на постачання воднем трьохсот домогосподарств.

Водневі мікроТЕЦ вже застосовуються берлінським стартапом Home Power Solutions. Його установки, що складаються з сонячних батарей і водневих накопичувачів, цілий рік використовуються для автономних електропостачання і опалення будинків на 1-2 сім’ї.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button