Людина

Названа небезпека денного сну

Сонливість у денний час може свідчити про ризик розвиток деменції, йдеться в дослідженні американських медиків в журналі Science Translational Medicine.

Фахівці проаналізували дані 119 осіб старше 60 років, які відчувають дефіцит сну в глибокій фазі. Їм видали переносні електроенцефалографічні монітори для фіксації мозкових хвиль.

В результаті дослідження у пацієнтів виявилося підвищений вміст тау-білка, який руйнує нейрони і утворює в мозку нейрофібрілярні клубки, які виявляються при хворобі Альцгеймера.

Зазначається, що до такого негативного ефекту привів саме брак сну з повноцінною глибокою фазою. В основному це траплялося у тих, хто спав вдень.

Хвороба Альцгеймера — різновид старечого недоумства, виявляється тотальною деменцією з прогресуючим розпадом пам’яті і корковими вогнищевими розладами. В основі захворювання лежить дифузна атрофія головного мозку, переважно його кори, яка характеризується більше осередковою, ніж при інших різновидах старечого недоумства. Хвороба названа за ім’ям німецького лікаря Алоїса Альцгеймера, який вперше її описав.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button