Екологія

Біопаливо викидає в атмосферу більше парникових газів, ніж звичайний бензин

Згідно з результатами нового дослідження, вироблене з кукурудзи біопаливо викидає в атмосферу більше парникових газів, ніж звичайний бензин. Очікується, що фінансоване федеральним урядом США дослідження вартістю в п’ятсот тисяч доларів стане перешкодою планам адміністрації Обами з просування кукурудзяного біопалива в якості способу досягнення цілей з поновлюваних джерел енергії, які були поставлені в 2007 році в законі про збереження енергії. Спочатку законом було поставлено завдання з виробництва 1, 75 мільярдів галонів целюлозного біопалива до 2014 року, а федеральний уряд США виділив на досягнення цієї мети більше одного мільярда доларів у субсидіях.

biopalyvo_resized

Проте, виробництво настільки відстає від запланованих темпів, що минулого року Агентство з охорони навколишнього середовища США вп’яте запропонувало переглянути цю ідею в бік зниження, на цей раз до сімнадцяти мільйонів галонів.

Можливо, надалі нове дослідження завдасть удару по промисловості. Якщо целюлозне біопаливо, яке здебільшого видобувається шляхом збору та обробки залишків кукурудзи, знайдених на кукурудзяних полях після збору врожаю, перестане вважатися чистим паливом, воно більше не буде претендувати на державні субсидії на виробництво (один долар на один галон). Втрата цих субсидій може позбавити виробництво цих енергоємних видів палива всього прибутку.

Читайте також: Біопаливо з дерев отримати стане простіше

Більш того, очисні заводи, які прагнуть виконати поставлені в законі 2007 завдання з поновлюваних видів палива, не захочуть купувати целюлозне біопаливо, у зв’язку з чим воно стане ще менш вигідним. У той час як нове дослідження припустило, що в довгостроковій перспективі целюлозне біопаливо може бути чистішим від бензину, ці переваги проявляться недостатньо швидко для того, щоб виконати завдання на 2014 рік.

Гірше ніж бензин

Нове дослідження є одним з перших спрямованих на виявлення впливу на навколишнє середовище парникових газів, що виділяються при збиранні і перетворенні на біопаливо залишків врожаю кукурудзи. Зазвичай ці залишки згнивають на полі, повертаючи вуглець в ґрунт, де він залишається надійно замкненим. У тому випадку, коли залишки кукурудзи перетворюють на біопаливо і спалюються, цей вуглець потрапляє в атмосферу.

Проведене в дванадцяти різних штатах кукурудзяного пояса США дослідження виявило, що в короткостроковій перспективі целюлозне біопаливо з кукурудзи викидає в атмосферу на сім відсотків більше парникових газів ніж звичайний бензин.

Читайте також: Біопаливо – дружнє до природи?

Адміністрація Обами і виробники біопалива тут же стали висловлювати незгоду з результатами дослідження, звинувачуючи дослідників у тому, що вони переоцінюють кількість кукурудзяних залишків, яке насправді може бути зібрано на кукурудзяних полях. Проте, дослідження все таки розглядало різні рівні залишків врожаю і виявило, що незважаючи на кількість зібраних в полі кукурудзяних залишків, використання целюлозного біопалива з кукурудзи все одно негативно позначиться на кліматі.

Прихильники ідеї біопалива оперують сумнівними даними

Тим часом, Агентство з охорони навколишнього середовища заявило, що його власне дослідження виявило: паливо з кукурудзяних залишків дійсно буде відповідати енергетичним стандартам 2007 року, згідно з якими біопаливо має виділяти на шістдесят відсотком менше вуглецю ніж бензин. Проте розслідування міжнародного інформаційного агентства Associated Press встановило, що в аналізі Агентства з охорони навколишнього середовища допущені помилки, а також не прийняті до уваги реальні екологічні наслідки.

Прихильники ідеї виробництва біопалива з кукурудзи також зіслалися на проведене Міністерством енергетики США дослідження 2012 року, яке виявило, що біопаливо викидало в атмосферу на 95 відсотків менше вуглецю, ніж звичайний бензин.

Читайте також: Біопаливо готовить удар по нафтовим державам

Однак згідно з цим дослідженням, більшістю переваг володіє паливо, використовуване для виробництва електроенергії в якості заміни вугілля – сценарій, який до цих пір залишається гіпотетичним.

Провідний автор дослідження Адам Лиска зізнається: «Я знав, що це дослідження буде спірним. Дивуюся, що воно досі не переросло в щось більш серйозне».

Дослідник викидів біопалива Девід Тілман з Університету Міннесоти, який брав участь у новому дослідженні, назвав його найкращим з тих, які він коли-небудь бачив. За словами Тілмана, «згідно з дослідженням, використовуючи залишки кукурудзи буде дуже складно створити біопаливо, ефект парникових газів якого був би менш негативним, ніж у бензину».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button