ЕкологіяЗемля

Водоочисна станція і сонячна установка в одному контейнері

Італійський стартап розробив комплекс на сонячних батареях «два в одному» — забезпечення електроенергією і чистою водою – для віддалених населених пунктів без комунікацій.

Водоочистная станция и солнечная установка в одном контейнере

Ціна такого модульного рішення OffGridBox — $15 тис., що набагато дешевше, ніж прокладати водопровід і лінії електропередач, кажуть в стартапі.

OffGridBox обладнані сонячними панелями і може генерувати 16 кВт-год електроенергії на день. Також система здатна постачати 24 тис. літрів фільтрованої і стерилізованої води (чого повинно бути достатньо для віддаленого села з населенням 300 осіб).

Всередині модуля OffGridBox знаходиться: інвертор, блок батарей LiFePO ємністю 5,5 кВт-год, сонячна установка на 4 кВт, система збору і зберігання води на 1500 літрів, а також система фільтрування води, яка використовує фільтри і ультрафіолетову стерилізацію, щоб виробляти 1000 літрів питної води на годину.

Модулі спроектовані так, щоб їх можна було використовувати в якості системи електропостачання у віддалених районах, в районах, що пережили стихійне лихо, або в якості резервного альтернативного варіанту для будинків з нестабільним електропостачанням.

В стартапі кажуть, що модуль OffGridBox легко встановити «без спеціальної підготовки, використовуючи базовий набір інструментів».

Так як це модульна система, потужності таких комплексів можна нарощувати. Крім того, передбачені різні варіації їх конструкції. Наприклад, можна встановити сонячну панель більшої потужності, або більш ємну батарею, додати опріснювач, крапельне зрошувальне пристрій, вітротурбіну, інтегрований тепловий насос, а також WiFi і систему віддаленого моніторингу.

OffGridBox вже продав і встановив близько 28 таких модульних система, також у стартапові вже є законтрактований пілотний проект в Руанді, в ході якого буде встановлено 18 одиниць.

Спочатку в компанії мали намір продавати свої установки різним організаціям (благодійним та іншим), але потім пішли по іншому шляху. Компанія стала резидентом американського бізнес-інкубатора, який повинен допомогти змінити бізнес-модель з продажу контейнерних рішень для неурядових організацій в бік продажу кінцевим користувачам за схемою «бери і плати».

Передбачувана ціна для користувача складе 20 центів в день, це на 50% менше від того, що вони зараз платять за воду і електрику (дані для Руанди), cleantechnica.com

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button