Гумор

Фізики розрахували кількість облизуаннь, необхідних для з’їдання чупа-чупс

Фізики розрахували, скільки зусиль потрібно людині, щоб розсмоктати льодяник на паличці, не розгризаючи його. Поміщаючи різні цукерки у воду, що тече з різною швидкістю, вчені вимірювали динаміку розчинення льодяників. За їхніми підрахунками, для розчинення 1 сантиметра солодкої речовини потрібно облизати його приблизно тисячу разів: таким чином, для обробки цукерки чупа-чупс (два з половиною сантиметри в діаметрі) буде потрібно облизати його 2500 разів. Матеріали дослідження представлені в журналі Journal of Fluid Mechanics.

11-02-15-foto-600x415-1

Метою Лейфа Рістрофа (Leif Ristroph) і його колег було дослідити вплив текучих рідин на геометрію льодяників. За допомогою сповільненої зйомки фізики спостерігали, як вода розчиняє цукерки найпростіших форм (кулясті й циліндричні).

Виявляється, незалежно від початкової форми льодяника і швидкості води (від 0,35 до 3,5 кілометрів на годину), об’єкти розчиняються в середньому на один сантиметр на годину – і завжди трансформуються по одним і тим же законам. Задня частина льодяника (що примикає до палички) відносно швидко ущільнюється, тоді як передня зберігає куполоподібну форму. По ходу розчинення дві половинки цукерки стають все більш схожими одна на одну.

Вчені попереджають, що вплив язика на розчинення льодяників вони оцінили лише приблизно: для оцінки процесу потрібні спеціальні спостереження.

Отримані висновки носять не тільки розважальний характер: розчинення матеріалів є найважливішим процесом в хімічній і фармацевтичній промисловості. Матеріали дослідження також пояснюють деякі особливості розмивання скельних порід морями і ріками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button