Людина

У чоловіків, які люблять гостру їжу, тестостерон зашкалює

Нове дослідження французьких учених показало, що чоловіки, які віддають перевагу гострій їжі, відрізняються більш високим вмістом тестостерону в крові.

11-02-15-foto-600x397-1

В рамках дослідження був виявлений зв’язок, наявний між смаковими уподобаннями чоловічої статі (а саме, тяга до гострого) і рівнем тестостерону, гормону, який пов’язаний з типово «чоловічими» рисами, такими як лібідо, агресія, прийняття ризиків і т.д.

Для участі в дослідженні група вчених з Університету Гренобля запросила 114 добровольців у віці 18-44 років, яким запропонувала на вибір приправити сіллю або гострим соусом порцію картопляного пюре. При цьому їм дозволялося скористатися чимось одним, але в необмеженій кількості. Після того як все було з’їдено, експерти виміряли рівень споживання солоного і гострого, і взяли зразки слини піддослідних.

Виявляється, що у чоловіків, які буквально втопили їжу в гострому соусі були вищі показники тестостерону, ніж ті, хто віддав перевагу солі або м’якому смаку страви. Вживання солі не показало зв’язку з рівнем тестостерону. Відомо, що чоловіки, які володіють більш високим рівнем тестостерону більш конкурентоспроможні.

Читайте також: Високий рівень тестостерону послаблює імунітет

Втім, хоча взаємозв’язок між перевагою капсаїцину – активного інгредієнта соусу на основі чилі – і рівнем тестостерону очевидна, дуже важливо пам’ятати, що вона не дорівнює причинно-наслідковому зв’язку. Поки вчені не можуть стверджувати, що цей взаємозв’язок більше ніж збіг. На маскулінність впливає великий спектр чинників, у тому числі фізіологічних, генетичних, соціальних і психологічних.

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button