Наука

Фізики вперше спостерігали бета-розпад атомного ядра на чотири частинки

Дослідники спостерігали незвичайний радіоактивний розпад.

Image by Maurygraf from Pixabay

Фізики вивчили результати бета-розпаду радіоактивних ізотопів кисню-13 з вісьмома протонами і п’ятьма нейтронами. У рідкісних випадках атом розпадається на чотири частинки: три ядра гелію (альфа-частинки) і протон.

Дослідники використовували для спостереження бета-розпаду циклотрон, встановлений в Техаському університеті A & M. У прискорювачі часток атоми кисню-13 розганяли до 10% швидкості світла і направляли в спеціальний детектор, заповнений вуглекислим газом.

Приблизно через 10 мс атоми кисню-13 розпадаються, випускаючи позитрон (античастинку електрона) і антинейтрино. Вивчаючи сліди, залишені в газі, фізики визначили частинки, які утворюються в результаті бета-розпаду. Аналіз показав, що один раз на 1200 розпадів в результаті формуються чотири частинки.

Дані спостереження радіоактивного розпаду на чотири частинки. Зображення: J. Bishop

Бета-розпад — це тип радіоактивного розпаду, обумовлений слабкою взаємодією. У цьому процесі протон перетворюється в нейтрон і випромінює частину отриманої енергії, випускаючи позитрон і антинейтрино. Після цього початкового бета-розпаду у ядра досить енергії, щоб випарити зайві частинки і стати більш стабільним.

Новий вид розпаду — перше спостереження трьох ядер гелію (альфа-частинок) і протона, що випускаються після бета-розпаду. Аналіз зібраних даних дозволить вченим поліпшити уявлення про процеси розпаду і властивості ядер вихідних атомів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button