Всесвіт

Фізики вважають, що існують паралельні всесвіти і скоро це можна буде довести

Чи траплялося вам ловити себе на думці про те, що ви існуєте в паралельному Всесвіті і там все по-іншому? Я часто про це думаю, але тут необхідно врахувати кількість переглянутих мною науково-фантастичних фільмів і серіалів. Однак такі роздуми, коли ним займаються вчені, а не прості люди, можуть багато розповісти про те, як влаштований наш Всесвіт. Так, одна з останніх наукових робіт фізика-теоретика Стівена Хокінга була присвячена паралельним всесвітам і способам, за допомогою яких можна довести чи спростувати їх існування. Але навіть якщо існують паралельні всесвіти, які вони?

Физики полагают, что параллельные вселенные существуют и скоро это можно будет доказать

Хто знає, чим ви зайняті в паралельної всесвіту

Що фізики думають про паралельні всесвіти?

Як пише Themindunlished.com фізик-теоретик Шон Керролл висловив думку про те, що маломасштабна структура Всесвіту вказує на існування безлічі паралельних світів. Приголомшливі коментарі були зроблені на подкасті Jeff Rogan Experience (JRE) в минулому році. Керролл каже, що той факт, що крихітні частинки, такі як електрони і фотони, не мають одного заданого розташування у Всесвіті, свідчить про те, що існує багато паралельних всесвітів.

Необхідно відзначити, що квантова фізика це те, з чим людська уява дуже погано справляється. З цієї причини багато лжевчень і всілякі гуру дуже люблять вплутувати у власні уявлення про Всесвіт пару-трійку слів квантової фізики. Про це вони з гордістю заявляють на семінарах і пишуть пости в соціальних мережах. Як говориться, якщо не розумієш що відбувається, починай говорити про квантову фізику. Так що потрібно бути дуже уважним і вміти відрізняти спекулятивні заяви від заяв справжніх учених.

Физики полагают, что параллельные вселенные существуют и скоро это можно будет доказать

Теорія безсмертного всесвіту поширена серед представників наукового товариства

Візьмемо для прикладу танець електронів навколо ядра атомів. Це вкотре підтверджує те, що ми і так знали — на квантовому рівні все дійсно по-іншому. Ви тільки вдумайтеся — порожній вакуум простору заповнений крихітними частинками, які постійно з’являються і зникають. При цьому теореми Белла — фундаментальна конструкція в квантовій механіці може довести існування мультивсесвітів. Ця теорема має справу з ситуаціями, коли частинки взаємодіють одна з одною, заплутуються, а потім розходяться в різні сторони. Звичайно, є ще рівняння, закони фізики, і закономірності, яким потрібно підкорятися, але Керол не виключає, що деякі альтернативні світи дійсно можуть існувати.

У минулому Керрол висунув кілька новаторських, але суперечливих теорій про природу часу і Великого вибуху. Згідно з однією з його гіпотез, Всесвіт виник не в результаті гігантського вибуху, а є нескінченно давнім, постійно розширювальним Всесвітом, в якому час може текти як вперед, так і назад. Звучить захоплююче, чи не так? Керол також вважає, що квантова фізика — це не просто наближення до істини. Зараз перед вченими стоять таємниці темної матерії і темної енергії, а враховуючи той факт, що далеко не все узгоджується з Загальною теорією відносності Ейнштейна, прийшов час зайнятися нашим розумінням квантового світу.

Физики полагают, что параллельные вселенные существуют и скоро это можно будет доказать

Паралельні світи можуть дуже сильно відрізнятися від нашого, але швидше за все у них діють одні й ті ж закони фізики

У 2011 році фізик Брайан Грін написав книгу під назвою «Прихована реальність: паралельні всесвіти і глибинні закони Космосу». В ній британський фізик і популяризатор науки пише, що вчені не можуть уникнути наявності будь-якої версії мультивсесвіту у своїх дослідженнях. Багато фізиків думають про ту або іншу версію теорії паралельного всесвіту. Якщо все це повна нісенітниця, то це марна трата сил і часу. Але якщо ця ідея вірна, то це по-справжньому фантастичний переворот у нашому розумінні світу і Всесвіту.

Стівен Хокінг також припускав, що завдяки квантовій механіці Великий Вибух подарував нам нескінченну кількість всесвітів, а не тільки один. Щоб спробувати довести наявність або відсутність паралельних світів, Хокінг у співавторстві з Томасом Хертогом з Левенського Університету (Бельгія), припустили, що якщо мультивсесвіт існує, він повинен був залишити слід в реліктовому випромінюванні. Виявити його зможе зонд зі спеціальним детектором, який Хокінг і Хертога пропонують відправити в космос.

Так що не виключено, що Грін, Керрол, Хокінг і Хертога праві. Нещодавно дослідники з Національної лабораторії Ок-Рідж в Теннессі оголосили про своє бажання з’ясувати чи існують мультивсесвіти або дзеркальні відображення нашої власної реальності. Про це пише видання New Scientist, так що чекаємо подальших подробиць і сподіваємося, що скоро у них все вийде!

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button