Технології

Вчені створили тканину, яка світиться і не боїться води

Вчені створили тканину, яка світиться і не боїться води. Матеріал можна розтягувати мити і доторкатися до нього, незважаючи на те, що через нього проходить електричний струм. Розробка вчених з Уинсорського університету опублікована в журналі Matter.

Дослідники протягом декількох останніх років розробляють тканину, яку можна використовувати для розумного одягу. Такий матеріал повинен бути досить еластичним і електропровідним, щоб поєднати функціональність і зручність при носінні.

У новій роботі вчені розробили нову технологію виробництва гнучкої і напівпрозорої тканини, яка здатна світитися під дією струму. Як дослідний зразок дослідники взяли тканину з еластичністю, схожою на матеріал для виготовлення панчіх.

Тканина складається з двох шарів нейлон-поліуретану, покритих шаром золота. Метал використовується як електрод, а між двома шарами прокладений ще один — еластичний і напівпрозорий випромінювальний шар.

Ученые создали светящуюся и не боящуюся воды ткань

Коли матеріал затвердів, дослідники підключили його до джерела змінного струму з напругою в кілька сотень вольт — це змусило матеріал світитися.

Ученые создали светящуюся и не боящуюся воды тканьНатхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button