Головна / Людина / Чоловіки-домінанти швидко приймають рішення

Чоловіки-домінанти швидко приймають рішення

Швейцарські вчені з’ясували, що чоловіки-домінанти швидко приймають рішення. Також представники цієї соціальної групи часто перебивають співрозмовника і люблять багато говорити.

Мужчины-доминанты быстро принимают решения

Наукові фахівці з політехнічної школи Лозанни запросили групу з 240 добровольців, яка пройшла ряд поведінкових тестів з фінальним ЕЕГ-дослідження. У статті журналу Cerebral Cortex швидкість прийняття рішень розглядається як біомаркер, за яким неважко визначити місце тієї або іншої людини в ієрархії домінування. Хоча статус чоловіка у суспільстві часто вимірюють по кар’єрних досягненнях, вихованню, вмінню спілкуватися і спортивними перемогами, з точки зору когнітивних здібностей питання вивчене мало.

Так, наукова група під керівництвом Кармен Санді скористалася тестом для добровольців, який показав швидкість і точність відповідей. Чоловіки намагалися вгадати емоції людей з фотографій осіб, відбирали знімки вже побачених, намагалися відрізнити різні дорожні маршрути і перевіряли свою реакцію при появі об’єкта на екрані.

В останньому тесті випробовувані істотних відмінностей не показали, проте потреба вибирати і приймати рішення виявила в групі явних домінантів. Вчені сподіваються в майбутньому провести схожий експеримент на жінках.