Земля

Вчені картували 20% дна океану

Проєкт з картування всього дна океану до 2030 року – Seabed 2030 – відзначив важливу віху. На сьогодні вчені отримали дані про 20% його території.

Близько 70% поверхні Землі вкрито водою, і дослідники намагаються нанести на карту кожен її сантиметр. Нещодавно група міжнародних дослідників оголосила, що вони пройшли приблизно одну п’яту шляху до цієї мети, нанісши на карту 20,6% океанського дна з використанням сучасних гідролокаторів.

Проєкт, що отримав назву Seabed 2030 спрямований на картографування 100% дна світового океану до 2030 року з використанням в основному даних, зібраних науковими судами, корпораціями та власниками приватних човнів з усього світу. Незважаючи на те, що дослідження сповільнилися через пандемію COVID-19, з моменту свого створення проєкт домігся величезних успіхів, повідомляє «Бі-бі-сі».

Навіщо наносити на карту весь океан? Чи не для того, щоб знайти загублене місто Атлантиду (принаймні, не офіційно). За словами команди Seabed, всебічне розуміння дна океану має вирішальне значення для різних наукових і комерційних цілей. З точки зору бізнесу, хороші карти морського дна допоможуть судам більш ефективно орієнтуватися, а також стануть в пригоді при прокладці кабелів і будівництві трубопроводів.

Але що ще більш важливо, ці карти виявлять раніше невідомі закономірності в глибоководних океанських течіях, на які впливають варіації топографії морського дна. Точна інформація про течії може поліпшити моделі зміни клімату оскільки океан грає ключову роль в переміщенні тепла навколо Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button