Земля

Гасіть світло: темне майбутнє електроенергетики

14 серпня 2003, північний схід США і провінція Онтаріо, Канада, були паралізовані величезним електричним затемненням, яке торкнулося 50 мільйонів чоловік. Пасажири безуспішно намагалися дістатися до роботи, банкомати не працювали, а сотні рейсів були скасовані, в результаті чого було завдано збитків у десятки мільйонів доларів. Як пізніше було встановлено, причиною став програмний збій в диспетчерській штату Огайо.

temin_resized

Кілька тижнів потому вся Італія була відрізана від європейської електромережі протягом 18 годин після того, як падіння дерев зламало дві опори ЛЕП в сусідній Швейцарії.

Такі помилки, викликають широкий і миттєвий хаос. В Італії залишилися без світла понад 60 мільйонів чоловік; незаплановане відключення в Індії в 2012 році торкнулося “якихось” 600 мільйонів.

Прогнозується, що відключення будуть відбуватися з більшою частотою і більш важкими наслідками – через тенденцій як в електропостачанні, так і в споживанні. Поставки будуть ставати все більш нестійкими через виснаження викопного палива, запущеної інфраструктури і зсуву в бік менш надійних поновлюваних джерел енергії. Попит, тим часом, буде рости через зростання населення і його доходів.

Читайте також: Продовольча криза- це кінець світу?

Наприклад, майже три чверті ліній електропередач і силових трансформаторів в США працюють вже більше 25 років, а середній вік електростанцій становить 30 років. Між 1940 і 2001 роками в середньому по США використання електроенергії домогосподарствами зросло на 1300%, що було обумовлено зростаючим попитом на кондиціонери. І такий попит, за прогнозами, виросте на 22 відсотків протягом наступних двох десятиліть.

Аналогічна картина у відносно бідних Китаї та Індії. Ці країни витрачають до 20% виробленої електроенергії на потреби кондиціонування!

Іншим майбутнім фактором попиту, ймовірно, стануть електромобілі. Світовий банк прогнозує, що їх продажі можуть скласти 10% від всіх продажів нових автомобілів в 2020 році, створюючи 15-40% збільшення попиту на електроенергію.

В цілому, в період до 2035 попит на електроенергію, як очікується, зросте на 80% по всьому світу. Ніхто не знає, у що це виллється.

Американські експерти б’ють тривогу і прогнозують, що без вкладень 100 млрд. доларів найближчим часом в електроенергетику США, вона просто завалиться в 2020 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button