Екологія

Названо рослина, якій не страшна зміна клімату. Нею харчується мільярд людей

Двоокис вуглецю сприяє фотосинтезу. Рівні вуглекислого газу в атмосфері швидко збільшуються, і неясно як на флору вплине надмірна кількість парникового газу. Вчені вивчили це питання і знайшли рослину, яка легко адаптується до зростання вуглекислого газу в атмосфері.

Команда з Університету Іллінойсу і Університету Монаша вивчала, як коренеплоди маніоки адаптуються до тієї кількості вуглекислого газу, яке очікується в другій половині цього століття і яке посилить зміну клімату. Варто відзначити, що цими коренеплодами харчуються більше 1 млрд людей. Наукові співробітники виростили експериментальний урожай у відкритому дослідницькому центрі під назвою SoyFACE, штучно збільшивши вуглекислий газ. Їх мета – зрозуміти, як підвищення СО2 вплине на врожай маніоки в найближчі десятиліття.

У Journal of Experimental Botany вчені повідомили про зростання врожайності з 22% до 39% семи з восьми різновидів маніоки. Кожен сорт, обраний для дослідження, культивується в Африці, де маніока становить чверть або більше раціону в декількох країнах. Всупереч минулим дослідженням інших культур, зниження якості білка або вмісту азоту в листках, які споживаються людьми і худобою в додаток до крохмалистих бульб, не було виявлено.

Науковий співробітник Університету Іллінойсу Урсула Руїс Віра збирає маніоку, яка є частиною дослідження, присвяченого фотосинтетичним відмінностям між різновидами маніоки, що вирощуються в футуристичних кліматичних умовах в дослідницькому центрі SoyFACE. Надано: Клер Бенджамін / проєкт RIPE.

Дослідження показало, що, коли рівень вуглекислого газу збільшується з 400 до 600 частин на мільйон, листя маніоки можуть зберігати на 58% більше води, ніж при звичайних умовах. Це відбувається завдяки оптимізації швидкості надходження вуглецю і виходу води з листа.

Природна здатність маніоки давати високі врожаї при невеликій кількості води робить цю культуру основним продуктом харчування в схильних до посухи регіонах Африки на південь від Сахари.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button