Технології

Настав час «чуйних міст»

У колонці TechCrunch директор з інновацій компанії Intersection Колін О’доннел запропонував новий розвиток концепції «розумних міст». Від більш точного контролювання всіх систем час переходити до створення «чуйного середовища», додатків, які будуть реагувати на потреби городян у реальному часі.

Спочатку в містах з’явилися сенсори, датчики та відеокамери, завдяки яким стало можливим відстежувати трафік на дорогах, стежити за безпекою на перехрестях і заходити в супермаркет, не доторкаючись до дверей. Потім всі ці прилади здогадалися об’єднати у великі системи, які аналізували б рух автомобільного транспорту, налаштовували електромережі на більш ефективну передачу енергії і передбачали, коли прорве дамбу або зносяться труби.

Компанії, на кшталт Cisco, IBM і GE, вже будують «розумні міста» по всьому світу, змінюючи те, як функціонує місто за допомогою складних алгоритмів і великих даних. Однак усе це досить нудно, так як залишається під кришкою капота, і користувачі, тобто городяни, практично не помічають цих змін.

Саме тому настав час переходити до нового етапу розвитку міста — до «чуйних міста». На базі інфраструктури «розумного міста» повинні з’явитися додатки і сервіси, які будуть використовувати великі дані для створення корисних послуг у реальному часі. Зокрема, городяни будуть миттєво дізнаватися про злочини і небезпеки, краще дізнаватися про можливості міста і користуватися інфраструктурою, яка буде підлаштовуватися під їхні потреби на ходу.

Амбіції Google змушують компанію роздумувати над не найпопулярнішим питанням: «Як керувати власним містом?». FT пише, що Google досягли прогресу в обговоренні концепції такого ІТ-міста і починають пошук місця для його будівництва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button