Здоров'я

П’ять продуктів, які провокують безсоння

Неспання вночі може призвести до виникнення проблем зі здоров’ям. Людина стає стомленою і замученою, на виконання справ не вистачає сил, може несподівано розболітися голова. Дотримуватися режиму сну потрібно не тільки дітям і підліткам. Дорослі люди ходять на роботу, дбають про будинок, стежать за дітьми — на все потрібен час і, звичайно ж, сили. Організм у сні відновлюється, отримує потрібний заряд бадьорості і готується до нових подвигів. Позбавляти його сну — не думати про майбутнє. Але іноді на ситуацію впливають зовнішні фактори, що провокують виникнення безсоння і бажання не спати всю ніч. Одним з таких факторів є харчування і продукти, вжиті людиною перед походом в ліжко.

Продукти, що містять кофеїн

Люди звикли думати, що кава здатна надавати бадьорість і виводити людини з сонного стану. Інформація правдива, але вони забувають про інші продукти, до складу яких входить кофеїн. Якщо випити газовану воду на ніч, то бажання спати може пропасти зовсім. Енергетики виконують схожу функцію: їх краще випивати в ситуаціях, коли потрібно заряд сил і бадьорості, а не бажання поспати і дати організму відновитися. Варто взяти на замітку і зелений чай, що містить більше кофеїну, ніж сама кава. Тому його вживання потрібно перенести на ранок, сніданок в компанії з чашкою зеленого чаю допоможе розпочати день правильно.

Алкоголь

Лікарі стверджують, що вживання алкогольних напоїв ввечері може призвести до проблем зі сном. Кожен організм по-різному реагує на надходження алкоголю, але існує ймовірність, що можуть початися часті пробудження або сновидіння будуть занадто похмурими. Фахівці рекомендують з алкоголю тільки червоне сухе вино, яке потрібно обмежити двома келихами. І алкоголь погано впливає не тільки на сон!

Багато випитої води

Часті пробудження турбують і тих, хто ввечері вирішив випити денну норму рідини. Якщо слідкуєте за кількістю випитої води за день, намагайтеся не залишати літр або півтора на вечір, а по можливості розтягувати на весь день. Походи в туалет — не єдиний мінус, з ранку при погляді в дзеркало доведеться зустрітися з опухлим обличчям.

Продукти з ферментами

Вони містять тирамін, здатний стимулювати активність мозку і змушувати людину перед сном займатися справами і вирішувати важливі завдання. На вечерю їжте овочі або молочні продукти, щоб сон був світлим і чистим.

Кислі продукти

Підвищена кислотність після вживання в їжу кислих продуктів може викликати печію або інші неприємні відчуття, що виникають у травній системі. Кисле можна за чотири години до сну, якщо пізніше — приготуйтеся до безсонної ночі. Організм може не зреагувати на дані продукти з-за особливостей, але якщо почали помічати за ним особливість бунтувати після кислого — обмежте споживання і здоровий сон буде в кишені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments