Різне

Історія виникнення печаток

Виникнення емблем печаток і самотніх печаток слід шукати в тих знаках, які древня людина ставила на власних речах. За часів первісно-общинного ладу кожен рід обожнював яку-небудь тварину, робив цю тварину своїм тотемом. Образ тварини служило родовим знаком, що відрізняє цей рід від інших племен. Потім, з розвитком людського суспільства, малюнки тварин на окремих предметах замінюються малюнками знарядь праці або елементами побутового характеру, а потім і умовними знаками. Родовий же знак потихеньку витісняється сімейним знаком і особистим, ставиться на предмети, що знаходяться в приватній власності сім’ї або приватної особи. Знаки власності створювали і на печатях. http://www.stamp-capital.com.ua/ поступово набирає обертів.

З періоду Староруської держави знаки власності у великих кількостях дійшли до нашого часу. Вони вирізані і надряпані на різних предметах домашнього ужитку, на грошових зливках. Умовні знаки використали і князі древньої руси. Князівськими знаками був помічений живий і мертвий інвентар князівського господарства – коні, бортні угіддя, межі земель. Князівські знаки були на монетах і печатках.

Печатки застосовував не лише для скріплення письмових документів. При дипломатичних і торгових зносинах з іноземними державами вони заміщали послам і торговим людям вірчі грамоти. Нині печатки дуже широко поширені по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button