Земля

У Світовий океан щорічно потрапляє 8 млн тонн пластикового сміття

Більше 8 млн тонн пластикового сміття щорічно потрапляє в Світовий океан, вбиваючи його унікальну флору і фауну і забруднюючи пляжі і морські береги. До такого висновку прийшла група американських учених-океанологів, що опублікували результати свого дослідження в журналі Science.

14-02-15-foto-600x292-1

Проаналізувавши різні статистичні дані, фахівці підрахували, що кожен рік в 192 країнах світу з’являється в загальній складності 275 млн тонн пластикового сміття, з яких приблизно 3% потрапляє в моря і океани. Такої кількості пластикових пакетів, пляшок, обгорток, іграшок та інших дрібних предметів достатньо для того, щоб, склавши їх в стандартні магазинні мішки для продуктів, повністю засмітити ними берегову лінію всіх материків і островів на планеті.

“Назвіть будь-який предмет, і ви зможете відшукати його серед сміття у Світовому океані”, – зазначила один з авторів доповіді Кара Лавендер Лоу, що працює в науковій Асоціації морських досліджень в штаті Массачусетс. На її думку, кількість пластику, що потрапляє в морські води, може вже в нинішньому році збільшитися до 9 млн тонн.

Щоб цього не сталося, експерти пропонують розвивати індустрію прибирання та переробки сміття, в тому числі за допомогою фінансової підтримки з боку урядів і міжнародних організацій. У цю сферу, кажуть фахівці, необхідно вкладати додаткові кошти, «особливо в країнах з динамічною економікою».

Читайте також: Платформи Cleanup очистять світовий океан від пластикового сміття

За оцінками американських вчених, найбільша кількість пластикового сміття – 2,4 млн тонн, або 30% від загального обсягу – потрапляє в Світовий океан з Китаю. Слідом за ним у списку «головних забруднювачів» йдуть Індонезія, Філіппіни, В’єтнам, Шрі-Ланка, Таїланд, Єгипет, Малайзія, Нігерія та Бангладеш.

З промислово розвинених країн в першу двадцятку «забруднювачів» морського середовища потрапили держави Європейського союзу і Сполучені Штати, що мають вихід до моря. Європейці виявилися на 18-му місці, США – на 20-му.

Натхнення: mvestnik.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button