Людина

Гени можуть робити людину сприйнятливою до небезпечних бактерій

Шлунок деяких людей гостро реагує на будь-який вірус, який трапляється на їхньому шляху, в той час як інші шлунково-кишкові інфекції обходять стороною. Вчені з Університету Джона Хопкінса з’ясували, що здатність людини протистояти певним мікробів може бути записана в її ДНК. Нове дослідження виявило 29 імунних генів, які дозволяють передбачити, чи буде людина сприйнятлива до небезпечних бактерій.

ba8b507421109a94c31de4be1e55da15

Вчені піддали 30 здорових дорослих людей впливу ентеротоксигенної кишкової палички E. coli, яка є однією з провідних у світі причин діареї. Команда прагнула дізнатися більше про те, чому деякі люди хворіють, у той час як інші залишаються здоровими. Експерти вивчили кров пацієнтів і досліджували їх експресію генів – ступінь, в якій деякі гени включені або вимкнені.

Вчені помітили відмінності між шістьма пацієнтами з тяжкими симптомами і тими, хто не виявляв жодних ознак хвороби під впливом дії бактерій. Незважаючи на наявність тисячі генів, що відрізняли ці дві групи один від одного, дослідники побачили значні відмінності в активності 29 імунних генів. Ці гени можуть передбачити, у кого розів’ється інфекція, а хто залишиться здоровим.

Отримані дані могли б допомогти розробити нові способи, які збільшують імунний захист від поширених інфекцій, таких як E. coli, і виявити людей, які перебувають у найбільшій небезпеці зараження інфекцією.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button