Земля

Комп’ютери новітніх «Боїнгів» запідозрили у протидії пілотам

Авіалайнер Boeing 737 Max 8 зазнав аварії в повітрі над Ефіопією через шість хвилин після зльоту. Це друга катастрофа даної моделі літака за останні півроку. Однією з найбільш ймовірних причин обох аварій називають неправильну поведінку автоматичної системи MCAS.

Попередня аварія сталася недалеко від столиці Індонезії Джакарти 29 жовтня 2018 року. Літак компанії Lion Air зник з радарів через 12 хвилин після зльоту. Як показали дані бортових самописців, за цей час він встиг кілька разів досить різко змінити висоту і швидкість. Така поведінка схожа на спроби пілотів компенсувати дії автоматики, керуючої тангажем літака.

Boeing 737 MAX 8 — це глибока модернізація популярної моделі 737 з новими двигунами. Суттєві доробки та зміни в аеродинаміці зажадали впровадження програмно-апаратних компенсаторів — MCAS (Maneuvering Characteristics Augmentation System або «система поліпшення маневреності»). Однією з її завдань є запобігання задирання носа повітряного судна, але в результаті невірної інтерпретації польотних даних, вона гіпотетично може почати пікірування.

Компьютеры новейших «Боингов» заподозрили в противодействии пилотам

Також, як і в Індонезії, екіпаж літака Ethiopian Airlines 10 березня 2019 року відразу після зльоту доповів про проблеми, але зробити що-небудь не встиг. На даний момент польоти всіх літаків моделі 737 MAX 8 припинені в Китаї, Індонезії, Південної Кореї і Кайманових островах. Компанія Boeing надає підтримку в розслідуванні.

Кнопка «Наверх»
Закрыть