Екологія

Прісноводна мегафауна скоротилася на 88% за 42 роки

Прісноводна мегафауна — тобто чисельність великих хижаків і травоїдних, що мешкають в прісних річках і озерах, з 1970 по 2012 роки по всьому світу скоротилася на 88%. До такого висновку прийшли вчені з Німецького інституту прісноводної екології та рибальства в дослідженні, опублікованому Асоціацією Лейбніца.

Дослідники розглядали дані про глобальну популяцію прісноводної мегафауни, зібрані по всьому світу в період між 1970 і 2012 роками. Мова йшла про тварин вагою понад 27 кг, таких як річкові дельфіни, бобри, крокодили, гігантські черепахи і осетри.

В результаті біологи виявили, що популяції прісноводної мегафауни скоротилися на 88% за 42 роки. Це вдвічі вище, ніж швидкість вимирання популяцій хребетних на суходолі чи морі за той же період.

Найвищі темпи скорочення популяції прісноводної мегафауни — у біогеографічному царстві Індомалайя (Південна і Південно-Східна Азія, Південний Китай) і в Палеарктичному царстві (Європа, Північна Африка і велика частина Азії) — 99% і 97% відповідно.

Найбільше скоротилася кількість великих риб, таких як осетрові, лососеві (форель, голець), а також велетенських сомів. За цим слідує скорочення на 72% чисельності водних рептилій.

Раніше вчені з Канадського університету Делхаузі підрахували, що зміна клімату може призвести до зменшення біомаси морських тварин і всього фітопланктону до 2100 року на 4,8% при низькому рівні викидів парникових газів та на 17% — при високому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button