Всесвіт

Гігантські комети загрожують Землі

Планета Земля зазнає більш високого ризику зіткнення з космічними тілами, ніж вважалося раніше, стверджують астрономи, які в новому дослідженні звернули свою увагу на далекі гігантські комети.

0b90bd6f852f610bc53cf46e330af609
Велика частка досліджень небесних тіл, що представляють потенційну загрозу для Землі, розглядає об’єкти Головного астероїдного поясу Сонячної системи, розташованого приблизно між орбітами Марса і Юпітера. Однак, як відзначають автори нової роботи, в останні два десятиліття були відкриті сотні гігантських комет, званих «центаврами», які, хоча і мають досить широкі орбіти, повинні бути внесені в список потенційних загроз для нашої планети.

Ці кулі з льоду і пилу, як правило, становлять 50-100 кілометрів в діаметрі і лежать на нестабільних, еліптичних орбітах, що починається далеко за межами Нептуна, крайньої зовнішньої планети Сонячної системи.

Траєкторії цих комет перетинаються з траєкторіями гігантських планет нашої планетної системи, Юпітера, Сатурна, Урану і Нептуна, чиї гравітаційні поля в деяких випадках комету направляють до Землі – приблизно один раз в 40000-100000 років.

Читайте також: 

 По мірі того як ці комета підходить до Сонця, вони поступово розпадаються на частині, що призводить до появи характерного кометного хвоста – «і це обумовлює неминучість впливу цих комет на нашу планету».
«Дезінтеграція таких гігантських комет повинна призвести до переривчастих, але тривалих періодів бомбардування нашої планети, які можуть тривати по 100000 років», – зазначає один із співавторів цієї роботи Білл Нейпір з Букінгемського університету, Великобританія.

«Удар кентавра — це ризик потрапляння в атмосферу величезної маси пилу і диму, порівнянної з наслідками ядерної зими», — пишуть дослідники.

НАСА стежить за 12992 околоземними об’єктами, які обертаються на своїх орбітах в Сонячній системі поруч з нами. 1607 з них — потенційно небезпечні астероїди. Останнє дослідження припускає, що в список космічних каменів, які загрожують Землі, треба додати кілька сотень кентаврів. Дослідження з’явилася в журналі Astronomy and Geophysics.

Можливо, що життя на Землю занесли комети, які принесли воду й органічні молекули. Багато вчених також вважають, що комета стала причиною вимирання динозаврів 65 млн років тому.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button