Всесвіт

Гігантські закручені хвилі знайшли на межі магнітосфери Юпітера

Дослідники виявили, що космічний апарат «Юнона» регулярно стикається з гігантськими хвилями на орбіті найбільшої планети Сонячної системи.

Міжнародна група дослідників вивчила взаємодію сонячного вітру і магнітного поля Юпітера. Космічний апарат «Юнона» спостерігав в області магнітопаузи гігантські закручені вихори, що забезпечують передачу енергії і маси від сонячного вітру у внутрішнє середовище планети.

Формування закручених хвиль пов’язано з нестійкістю Кельвіна — Гельмгольца. Це фізичне явище виникає на межі між двома областями з великою різницею у швидкості. Утворені вихори невидимі неозброєним оком, але можуть бути виявлені за допомогою інструментальних спостережень за плазмою і магнітними полями в космосі.

Юнона спостерігала ці хвилі на багатьох своїх орбітах, надаючи переконливі докази того, що нестабільність Кельвіна — Гельмгольца відіграє активну роль у взаємодії між сонячним вітром і Юпітером, – говорить Джейк Монтгомері, співавтор дослідження

Закручені хвилі на кордоні магнітосфери Юпітера. Зображення: UCAR / Zhang, et.al.

Дослідники відзначають, що при проходженні області магнітопаузи, межі між магнітосферою планети і сонячним вітром, прилади «Юнони» неодноразово протягом місії фіксують ці збурення. Перенесення плазми і енергії такими магнітними вихорами впливає на активність всередині планетарної системи. Його дослідження може дізнатися більше не тільки про Юпітер, але і про далекі екзопланети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button