Земля

Гігантські згустки розплавленої породи виявлені в мантії Землі

У глибині Землі вчені виявили дві масивні безформні і величезні структури, кожна з яких у 100 разів вища, ніж Гора Еверест.

814ba7cc8f9c4183b935234d607961a9
Цілий континент з цих утворень знаходиться на верхній частині ядра Землі і на 1800 миль нижче поверхні. І тепер фахівці вважають, що ця структура являє собою якийсь інший матеріал, ніж той, що міститься в решті мантії планети.

Команда експертів стверджує, що ці дивні структури могли б пролити світло на те, як наша «блакитна планета» формувалася мільярди років тому, і допомогти пояснити механізми, які керують вулканічними виверженнями і рухом тектонічних плит. Висновки вчених з Університету штату Арізона описані в роботі, яка опублікована у виданні Nature Geoscience.

Ці плями розташовуються на протилежних сторонах планети, з одного боку – нижче Тихого океану, а друга знаходиться під Атлантикою. Раніше фахівці вважали, що ці об’єкти, відомі також як «термохімічні палі», складаються з матеріалів таких же, як і мантія нашої планети, хоча їх температура трохи вище. Але тепер дослідники стверджують, що вони можуть мати різну хімічну структуру.

Нове дослідження показує, що величезні згустки містять інші матеріали, і, можливо, навіть сформовані із залишків речовини, яке брало участь в утворенні Землі понад 4 мільярдів років тому.

«У той час як походження і склад масивних структур поки невідомі, ми підозрюємо, що вони містять важливі підказки про те, як утворилася Земля, як планета працює на сьогоднішній день», – сказав Едвард Гарнеро зі Школи Землі і космічних досліджень в Університеті штату Арізона.

Хвилі від землетрусів глибоко всередині Землі показують, що сейсмічні хвилі рухаються повільно через ці об’єкти. Вважається, що речовина мантії, яка оточує ці структури з усіх боків, складається з більш холодних порід від низхідного руху тектонічних плит.


Дослідники говорять, що їм ще багато що належить з’ясувати та вивчити. Проте, останні дані вже сьогодні свідчать про те, що структура цих згустків щільніше, ніж навколишні її мантійні матеріали. Поряд з цим, знайдені утворення є динамічно стійкими і довговічними.

На даний момент дослідження тривають, але фахівці сподіваються, що незабаром будуть знати куди більше про походження і склад цих величезних незвичайних згустків. «Якщо невролог знайшов невідомі структури мозку людини, все співтовариство вчених від психологів до хірургів буде активно добиватися розуміння своєї ролі у функціонуванні всієї системи в цілому», – сказав Гарнеро.

«У міру того як до термохімічних паль буде привернуто більше уваги, ми сподіваємося, що й інші світові вчені будуть досліджувати те, як ці особливості планети допоможуть розгадати загадку формування Землі», – щиро сподівається фахівець.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button