Технології

«Невичерпні» батареї Nano Diamond працюють на радіоактивних відходах (відео)

Американський стартап Nano Diamond Batteries (NBD) заявляє, що розробив технологію, яка дозволить перетворювати радіоактивні відходи в безпечні джерела живлення. Як стверджується, такі батареї будуть придатні для використання в будь-якій техніці, від смартфонів до космічних кораблів, і при цьому ніколи не вимагатимуть зарядки.

Принцип роботи інноваційних акумуляторів складається в перетворенні теплової енергії речовин, які  володіють радіоактивністю в електрику. Основний матеріал батареї NBD – радіоактивний графіт. Він утворюється у великій кількості як відхід від виведених з експлуатації атомних реакторів, і його утилізація в цей час є міжнародною проблемою.

В акумуляторах NBD радіоактивно-забруднений графіт встановлюється між ультратонкими шарами полікристалічного алмаза («наноалмазів», як каже компанія). Його шари поглинають випромінювання, швидко перетворюючи в теплову енергію, яка використовується для вироблення струму.

Вся ця конструкція зібрана в корпусі звичайної «пальчикової» батареї, причому займає тільки близько 3/4 від його обсягу. Решта місце виділено під керуючу мікросхему і іоністор, об’єднані в орендованому модулі. Суперконденсатор, що накопичує електроенергію, яка надходить з основного блоку, може бути розрахований на різну напругу – від 1,5 до 6 вольт.

За заявою NBD, її наноалмазні батареї вийдуть в сім разів сильнішими від звичайних акумуляторів, а їх термін служби складе тисячі років. При цьому щільність енергії в інноваційної розробки в 59966 разів більше, ніж у літій-іонних батарей і в 4156 разів перевищує аналогічний показник бензину. За допомогою своєї технології стартап сподівається позбавити світ від потреби використовувати викопне паливо до 2040 року.

Обіцянки NBD звучать фантастично, тому є підстави сумніватися в можливості їх реалізації. Проте технології компанії вже пройшли випробування на доказ концепції в Ліверморській національній лабораторії ім. Е. Лоуренса Міністерства енергетики США. В ході досліджень прототипи батарей показали ефективність збору випромінюваного заряду 40%. Як повідомляє Tech Crunch, при використанні алмазів, які випускаються промислово,  досягається збір тільки 15% заряду.

NDB стверджує, що вже підписала контракти з першими клієнтами, якими стали «лідерами в області продуктів і обслуговування ядерного паливного циклу» і «провідний світовий виробник устаткування для аерокосмічної сфери, оборони і безпеки».

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button