Здоров'я

Гіпертонія може перешкоджати очищенню від шлаків клітин мозку

Здорові кровоносні судини здатні сповільнити процес порушення когнітивних функцій. Гіпертонія, як з’ясували американські фахівці, може впливати на такі стани, як хвороба Альцгеймера, перешкоджаючи очищення клітин мозку від шлаків.

Підвищений тиск провокує втрату еластичності кровоносних судин і підвищення жорсткості їх стінок, що утрудняє вихід молекул токсинів. Група фахівців, використовуючи щурячу модель гіпертонії, вивчила вплив такого стану на рух спинномозкової рідини в міжклітинну з нейронів. Згідно з результатами дослідження, представленого в журналі Neuroscience, у гіпертензивних щурів спостерігалося збільшення шлуночків, порушення транспортування рідини і зменшення обсягу мозку.

Автори наукової роботи зробили висновок, що підвищений тиск перешкоджає виведенню з мозку шлаків і макромолекул, таких як патологічний білок Альцгеймера b-амілоїд. Фахівці вважають, лікування гіпертонії допоможе знизити рівень даного з’єднання і відстрочити порушення когнітивних функцій і уповільнити процес розвитку захворювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button