Земля

Гіпотеза: 66 млн років тому в Атлантичний океан впав метеорит. Його уламки могли досягти Місяця!

Група морських геологів в результаті аналізу кратера Чіксулуб — найбільшого на Землі кратера діаметром близько 180 км півострова Юкатан, прийшла до висновку, що він утворився від падіння метеорита діаметром понад 10 км. Про це пишуть ЗМІ з посиланням на дані міжнародної програми вивчення океанів International Ocean Discovery Program.

Частина уламків цього метеорита повинна була досягти Місяця, вважають геологи. Вчені здійснили буріння на схилах цього підводного кратера, а потім вивчали зразки за допомогою комп’ютерної томографії і чутливого магнітометра.

Виявилося, що в перші секунди після падіння метеорита утворився кратер глибиною до 48 км. В атмосферу, крім скельних уламків і розжареної лави, було викинуто величезну кількість сполук сірки, що містилися в шарах мулу на дні. Через три хвилини після падіння метеорита, за підрахунками геологів, стіни кратера обрушилися всередину гігантської порожнини, а в атмосферу було викинуто величезний стовп розжареної породи, який утворив на місці кратера пік з лави.

Падіння цього метеорита може бути однією з причин масової загибелі динозаврів на Землі. Вважається, що він призвів до початку масового вимирання і сильного похолодання.

Інше дослідження вчених з Університету штату Міссурі каже, що падіння величезного астероїда на Землю 65 млн років тому призвело до різкого потепління клімату на 100 тис. років — у кінці крейдяного періоду.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button