Всесвіт

NASA: На земній моделі Марса не виявлено ознак життя

На земній моделі Марса в антарктичній долині Мак-Мердо не було виявлено ознак життя. Долина Мак-Мердо вченими була вибрана не випадково, оскільки її поверхня така ж посушлива, а кліматичні умови практично такі, як і на Червоній планеті.

У період з 2009 по 2013 роки дослідники вивчали вічну мерзлоту Антарктики, де температура навіть в літню пору року не піднімалася вище – 26 градусів. Як відзначають вчені, вічна мерзлота в Антарктиці триває вже понад 150 тисяч років, що призвело до низької поживності ґрунту і знищення практично всіх видів бактерій. У сухому антарктичному ґрунті зустрічається не більше 5,7х1000 клітин бактерій на один грам ґрунту, в той час як в одній краплі озерної води міститься 1 млн мікроорганізмів.

Виявлені мікроби вчені обстежили, щоб визначити збіг їх ДНК з ДНК грибів, але результати досліджень не принесли жодних результатів — у ґрунті зони вічної мерзлоти не було знайдено живих клітин. Біологи прийшли до висновку, що виявлені в землі найдрібніші частинки є рештками, або сплячою формою бактерій. Виходячи з цього вчені зробили висновок, що якщо на багатій різноманітністю тваринного і рослинного світу Землі в Антарктичній зоні не знайшлося живих істот, то і на Марсі їх поява вкрай невелика.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button