Інтернет

Історичний стрибок біткойну

Вересень розпочався з гучної події: біткойн вперше сягнув позначки 5000 доларів США (? 3862)!

Віртуальна валюта в перші години суботи 02.09.2017 досягла позначки 5 103,91 долар, відповідно до індексу цін CoinDesk. Рекордний показник дозволив збільшити загальну вартість наявної у продажі криптовалюти, включно з Ethereum та різновидом біткойна — Bitcoin Cash, до понад 176 мільярдів доларів.

Дозвіл на продаж

На початку року один біткойн продавався за менш ніж 1000$. Не далі як у липні цього року деякі учасники ринку побоювалися, що вартість данної валюти може впасти ще нижче внаслідок так званої «громадянської війни» за своє майбутнє.

Однак, з того часу вартість біткойну поступово збільшувалася. Справа в тому, що більшість розробників і збирачів криптовалюти (тих, хто авторизує транзакції шляхом надання обчислювальної потужності) почали реалізовувати план-компроміс, тобто дозволили технології обробляти більше транзакцій за хвилину.

Крім того, серпнева тенденція до збільшення цінності біткойнів призвела до утворення нової віртуальної валюти — Bitcoin Cash. Причому без заподіяння серйозної шкоди вихідному активу.

Ці події привернули увагу ЗМІ, представники яких тепер уважно слідкують за розвитком подій у світі криптовалют. Незважаючи на поточну вартість валюти, експерти прогнозують: Bitcoin зростатиме й надалі.

«Нам вже доводилося спостерігати, як криптовалюта, досягнувши певного рівня, падає в ціні. До цього призводили дії людей, які розміщували свої активи, аби вивести їх, щойно біткойн сягне певної позначки», — зазначає Ейтан Янкелевіц, спеціаліст з криптовалют юридичної фірми Sheridans, що у Лондоні.

«До того ж людина постійно прагне до «округлення» цифр (наприклад, до 5000 доларів). Традиційні ж інвестори вже розглядають криптовалюту як невелику частину диверсифікованих портфелів, що лише додає ризику власникам. Крім того, існують компанії, в яких дозволяють купувати Bitcoin без обмежень. При цьому не вимагають від покупця розуміння, для чого потрібна віртуальна валюта і як її застосовувати».

За матеріалами BBC News.

Автор: Галина Назарова, журналіст-копірайтер агентства системних інтернет-рішень Wezom

Кнопка «Наверх»