Екологія

Передбачена поява на Землі гігантських зон смерті

Вчені МСОП представили доповідь, в якій зазначили падіння вмісту кисню в океанічних водах унаслідок зміни клімату. Співробітники Міжнародного союзу охорони природи відзначають, що це призводить до ризику появи на Землі величезних зон смерті.

Мова йде про абсолютно позбавлені життя ділянки світового океану. Вчені відзначають, в 1950-му концентрація кисню в океані впала на 2%, а починаючи з 1960-го, обсяг води з низьким вмістом цього елемента став більше в 4 рази. Всього 60 років тому лише на території 45 районів Світового океану можна було зафіксувати гіпоксію, але в 2011-му їх кількість зросла до 700. Водночас близько 50% всіх втрат кисню в зоні верхнього шару океану спровоковано потеплінням.

Згідно з прогнозами вчених, зростання температури води внаслідок згоряння викопних типів палива, а також стік добрив з наступним цвітінням водоростей провокує падіння вмісту кисню приблизно на 3-4% до наступу 2100 року. Як підсумок, можуть збільшитися площі мертвих океанічних зон, що мають умови без можливості появи морських організмів. Згідно з даними дослідників, дезоксигенація загрожує багатьом великим морським видам. Це відноситься до риби-меч, марлинів, акул, тунця. Падіння чисельності цих морських тварин може негативно позначитися на житті сотень мільйонів людей, які залежать від промислу риби.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»