Наука

Глобальне потепління спричинить появу нових вірусів, – дослідження

Дослідження Джорджтаунського університету, США, показали, що зміна клімату підвищує ризик інфекційних захворювань, спричинених вірусами, що поширюються від тварин до людей.

Фото від NanoStockk

Найбільший ризик загрожує країнам Африки та Азії, оскільки вони вже є “гарячими точками” смертельних інфекцій, включаючи ВІЛ, Еболу та COVID, повідомляє Green Queen.

Вчені проаналізували ймовірні моделі міграції понад 3000 видів ссавців, оскільки підвищення температури впливає на їх джерела їжі та місця спарювання.

“Дослідження є критичним першим кроком у розумінні майбутнього ризику зміни клімату та землекористування під час наступної пандемії”, – каже Кейт Джонс з Університетського коледжу Лондона.

У дослідженні використовували модель з підвищенням температури на 2°C протягом наступних 50 років.

За оцінками нового дослідження, підвищення температури спричинить поширення міжвидового вірусу між ссавцями понад 4000 разів. Також водна біота та птахи можуть спричинити додаткові ризики, адже вони не були частиною дослідження.

Очікується, що кажани, яких було визначено як ймовірне джерело вірусу covid-19, відіграватимуть більшу роль у поширенні кліматичних вірусів. Адже літаючі ссавці рідше мають перешкоди для зміни середовища проживання у зв?язку з підвищенням температури.

В матеріалі зазначили, що не всі віруси призведуть до пандемій на рівні covid, але міжвидові віруси підвищать цей ризик.

Співавтор дослідження Колін Карлсон, доцент біології Джорджтаунського університету пояснив, що науковці недостатньо говорять про клімат у контексті зоонозів, тобто хвороб, які можуть поширюватися від тварин до людей. Карлсон, який також долучився до останньої доповіді МГЕЗК, каже, що нове дослідження об’єднує дві найнагальніші кризи, які ми маємо.

Співавтор дослідження Грегорі Олбері, еколог із Джорджтаунського університету, сказав, що результати вимагають посилення зусиль для подолання ризиків.

“Ця робота дає нам більше незаперечних доказів того, що найближчі десятиліття будуть не тільки спекотнішими, але й хворішими. Цьому неможливо запобігти, навіть у найкращому випадку сценаріїв зміни клімату”, — каже Олбері.

Дослідники закликають до різкого скорочення викидів, щоб допомогти запобігти кліматичній кризі.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button