Наука

Вчені пояснили феномен Вифлеємської зірки

Вифлеємська зірка, яка сповістила волхвів про народження Ісуса Христа, є найзагадковішим символом Різдва. Дискусії про її появу існують вже дуже давно, а вчені вирішили пояснити цей феномен.

На початку XIV століття предтеча майстрів Ренесансу Джотто ді Бондоне розписав купол церкви подіями з життя Сина Божого. І одну фреску присвятили приходу і поклонінню волхвів. В Новому Завіті Євангелії від Матвія написано, що, коли Ісус Христос народився, волхви прийшли зі сходу за велінням зірки, яка вказувала їм дорогу. Однак італійський художник зобразив не зірку, а комету.

У 2007 році професор Девід Хьюз спростував гіпотезу Дженкінса. Він заявив, що комети з давніх часів асоціювалися у людей з поганими наслідками. Тому не багато захотіли б об’єднувати цей астрономічний об’єкт з такою серйозною і щасливою для християн подією, як поява на світ Сина Божого. Астроном Майкл Молнар виявив, що “схід” є технічним терміном у жерців Вавилона. Це означає, що раз на сотню років рано вранці на обрії Землі з боку сходу на нетривалий час виникає Юпітер. Експерт це пояснює тим, що планета Земля рухається відносно Сонця, яке прискорюється стосовно проходження таких планет як Марс, Юпітер і Сатурн. Саме подібне тлумачення Вифлеємської зірки вважається найбільш науково обґрунтованим.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button