Наука

Голки, натхненні паразитами, зроблять уколи безболісними

Вчені з США представили медичні голки, натхненні паразитами — вони зроблять уколи безболісними. Крім того, голки дозволять знизити ризик інфекцій і травм.

Інженери з Ратгерського університету створили крихітні голки, які імітують пристрій органів паразитів. Вони можуть прикріплятися до шкіри і в майбутньому замінити підшкірні голки. Подробиці дослідження опубліковані в журналі Advanced Functional Materials. Вчені використовували сучасну технологію — в той час як 3D-друк створює об’єкти шар за шаром, 4D використовує високотехнологічні матеріали, здатні згодом змінювати форму.

«Ми думаємо, що наш пристрій дозволить більш надійно і якісно використовувати мінімально інвазивні, безболісні мікроголки для ін’єкцій ліків, загоєння ран, біосенсування та інших операцій з м’якими тканинами», — зазначив доцент кафедри машинобудування та аерокосмічної техніки Ратгерського університету Ху Ван Лі.

Вчені відзначають, що мініатюрні голки привертають все більшу увагу, тому що вони короткі, тонкі і мінімально інвазивні — тобто зменшують біль і ризик інфекції. У них є єдина проблема: слабке зчеплення з м’язовою тканиною.

Деякі комахи і інші організми володіють властивостями, які дозволяють прилипати до тканин. Наприклад, це мікрогачки паразитів, колючі жала бджіл і лускаті пір’я дикобраза. Натхненні цими прикладами, інженери Ратгерського університету доповнили голку мікроелементом, який фіксується на тканині, посилюючи адгезію. Так вчені створили на голці колючки, звернені назад.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть