Всесвіт

Вчені розповіли, як зародилися надмасивні чорні діри

Вони в мільярди разів більше нашого Сонця. Але як пояснити те, що надмасивні чорні діри утворилися через «всього» 800 мільйонів років після Великого Вибуху. Для астрофізиків формування цих космічних монстрів за такий короткий час справжня наукова головна біль, яка ставить важливі питання про сучасні знання про ці небесні тіла.

Нове дослідження пропонує оригінальну модель більш швидкого процесу утворення надмасивних чорних дір. Математично довівши, що їх існування можливе в молодому Всесвіті, результати дослідження узгоджують час, необхідний для їх росту. Теорія може бути повністю підтверджена завдяки майбутнім детекторам гравітаційних хвиль, а саме: телескопу імені Ейнштейна і LISA.

Космічний монстр в центрі галактики

Вчені почали своє дослідження з добре відомих спостережних даних: зростання надмасивних чорних дір відбувається в центральних областях галактик, прабатьків сучасних еліптичних галактик, які мали дуже високий вміст газу, і в яких утворилося зоряне утворення. Найбільші зірки живуть недовго і дуже швидко перетворюються на невеликі чорні діри, які мають масу декількох сонячних мас. Щільний газ, який їх оточує, володіє дуже сильним визначальним ефектом динамічного тертя і змушує їх швидко мігрувати в центр галактики. Більшість численних чорних дір, які досягають центральних областей, зливаються, створюючи надмасивні зерна чорних дір.

Чисельні розрахунки показують, що процес динамічної міграції та злиття зоряних чорних дір може призвести до того, що надмасивна чорна діра досягне маси від 10000 до 100000 разів більше маси Сонця всього за 50-100 мільйонів років. В цій точці зростання центральної чорної діри, відповідно до вищезгаданої прямої акреції газу, стане дуже швидким, тому що кількість газу, яку вона зможе залучити і поглинути, стане величезним. Згідно з цією теорією вчені можуть стверджувати, що через 800 мільйонів років після Великого вибуху надмасивні чорні діри вже могли заселити Всесвіт.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть