Наука

Вчені хочуть замінити антибіотики програмованими вірусами

Вчені з компанії Felix хочуть замінити антибіотики програмованими вірусами, які здатні «заражати» бактерії. Це допоможе вирішити проблему стійкості до антибіотиків.

Співзасновник стартапу Felix Роберт Макбрайд пояснив, що ця технологія дозволяє націлити віруси на конкретні ділянки бактерій. Це не тільки вбиває їх, але і може зупинити їх розвиток.

Ідея використовувати вірус для знищення бактерій не нова. Бактеріофаги, або віруси, які можуть «заразити» бактерії, були вперше виявлені в 1915 році, а комерціалізована фаготерапія почалася в США в 1940-х роках за допомогою компанії Eli Lilly and Company. Однак західні вчені ніколи не намагалися розвинути терапію далі.

Однак, враховуючи малу кількість нових рішень для боротьби з бактеріями і те, що стандартна модель ліків не працює, Макбрайд вважає, що його компанія може повернути бактеріофагову терапію.

«Ми можемо розробити терапію за менший час і менші гроші, ніж традиційні антибіотики, тому що орієнтуємося на свідчення пацієнтів і лікарів, — зазначив Макбрайд в інтерв’ю виданню TechCrunch. — Наш підхід може відновлювати чутливість бактерій до традиційних антибіотиків».

Наступним кроком буде проведення невеликого клінічного випробування за участю 30 осіб, а потім, по мірі розвитку моделі наукових досліджень і розробок, а потім — більш масштабне випробування на людях. Після цього стартап подасть заявку в FDA.

«Ми знаємо, що проблема стійкості до антибіотиків зараз велика і буде тільки посилюватися. У нас є елегантне технологічне рішення цієї проблеми, і ми знаємо, що наше лікування може спрацювати. Ми хочемо внести свій внесок в майбутнє, в якому ці інфекції не вбивають більше 10 мільйонів чоловік в рік», — відзначили в стартапі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button