Здоров'я

Голодний ген

Голодний генБританські вчені виявили «ген голодних», який, на їх думку, є причиною ожиріння у багатьох людей.

Співробітники Кембріджського університету визначили, який ген відповідає за ненаситний апетит і повільний метаболізм. Проводячи обстеження 2101 пацієнта, вчені виявили ген під назвою KSR2. Люди, що мають такий ген, бувають завжди голодними і спалюють калорії повільно, в порівняння з людьми, у яких не було виявлено даного гену.

Доктор Садаф Фарукі з Кембріджського університету заявив: «Зміна в раціоні харчування та рівні фізичної активності лежить в основі недавнього збільшення ожиріння у людей. Тим не менш, деякі люди набирають вагу легше, ніж інші. Ця варіація між людьми багато в чому залежить від генетичних факторів. Відкриття нового гена ожиріння KSR2, показує, що гени можуть сприяти ожирінню за рахунок зниження швидкості обміну речовин – тобто, наскільки добре організм спалює калорії».

Доктор Фаруки сказав, що це відкриття дозволить вченим отримати ключ до розгадки ожиріння, зрозуміти, як воно розвивається у дітей і допомогти створити ряд нових препаратів, які дозволять лікувати це захворювання, а також цукрового діабету типу 2, який зазвичай пов’язаний з ожирінням.

Подальші експерименти показали, що в клітинах, в яких знаходиться ген KSR2, відбувається порушення метаболічних процесів, такі як руйнування глюкози і жирних кислот, які займаються виробленням енергії.

Автори дослідження також виявили, що препарат метформін виправив у людей страждаючих на діабет рівень окислення жирних кислот у клітинах з геном KSR2. Передбачається, що цей препарат в майбутньому стане ліками, які допоможуть вилікувати діабет.

«Це дослідження показало, що гени відіграють важливу роль у впливі на вагу людини і можуть бути корисними для розробки нових методів для лікування людей з важкими формами діабету», – зазначив доктор Фарук.

Натхнення: positime.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button