Технології

Головна роль у війнах майбутнього буде належати роботам

На війні майбутнього тактичні рішення будуть приймати роботи, а люди будуть лише спостерігати. За версією американських військових експертів, людей на війні стане менше, але вони будуть удосконалені технологічно або генетично.

28-07-15-foto-600x383-1

 

Головна роль у війнах майбутнього буде належати роботам, а не людям – на думку фахівця з технологій Патріка Такера, саме в цьому полягає основний висновок американських військових експертів, озвучений в доповіді “Бачення тактичного наземного бою в 2050 році”. В силу значно збільшеного ритму бойових дій люди опиняться за бортом прийняття рішень.

У своїй статті для видання Defense One Такер зазначає, що це йде врозріз з сучасними установками американської армії. На даний момент використання безпілотників завжди контролюється людиною і саме людина приймає рішення про нанесення удару. Якщо вірити доповіді, в майбутньому людям буде вготована роль спостерігачів. Вертикальна схема організації збройних сил буде замінена на масштабну самоорганізуючу систему, в якій люди будуть існувати пліч-о-пліч з роботами, які, в свою чергу, зможуть об’єднуватися в групових ботів.

Другий важливий висновок, який міститься в доповіді, на думку експерта, полягає в тому, що на полі бою буде менше людей, ніж зараз, але вони будуть “вдосконалені”. Для ефективної битви нарівні з роботами супер-люди будуть оснащені екзоскелетами, імплантами, їх сенсорні і когнітивні функції будуть покращені технологічно або шляхом генної модифікації.

Хоча зараз військові заперечують інтерес до хірургічних і генетичних маніпуляцій з людським організмом, автори доповіді вказують на те, що багато компонентів, необхідних для такого “удосконалення”, активно розвиваються – незважаючи на можливі етичні або правові колізії.

У той же час в доповіді міститься припущення, що використання датчиків може виявитися уразливим місцем армії. Маючи доступ до даних з сенсорів, супротивник зможе аналізувати біофізичну активність військ США і, можливо, впливати на їх мозкову активність і прийняття рішень.

На думку Патріка Такера, таке майбутнє може виявитися страшніше потенційного ворога.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button