Здоров'я

Чому заняття спортом не допоможуть вам схуднути

Група британських кардіологів довела: регулярні фізичні вправи насправді не захищають вас від зайвої ваги.

Результати їх дослідження опубліковані в авторитетному науковому журналі British Journal of Sports Medicine.

24-04-15-foto-600x451-1

У ньому говориться, що в справі схуднення заняття в спортзалі практично марні.
Так, спорт знижує ризик розвитку цілого спектру проблем зі здоров’ям: хвороби серця, старече слабоумство, деякі види раку і діабет другого типу. Але схуднути, тягаяючи залізо або бігаючи вранці, неможливо.

Кількість людей, що страждають від ожиріння по всьому світу, з 1980 року подвоїлося. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що зараз від ожиріння страждає 600 млн чоловік на планеті. Проблема дуже швидко приходить в Європу: у Великобританії, наприклад, від зайвої ваги страждає кожна четверта доросла.

Автори дослідження підкреслюють:

“Світ потонув у неправдивих повідомленнях і” новинах “: нібито ми товстіємо через те, що ведемо сидячий спосіб життя і зовсім не рухаємося. Це не випадковість: цю думку забивають нам у голови піарники з харчової промисловості. Товстий – значить, не ходиш в спортзал. Але це повна нісенітниця! Якщо ви товстішаєте, то, швидше за все, причина – в неправильному харчуванні! “.

Піарники і журналісти, які обслуговують величезні концерни з виробництва нездорових продуктів харчування, змусили нас повірити в те, що головне – це підрахунок калорій. Але насправді важливо не тільки їх кількість, але і джерело їх походження.

[ads2] Головний бич сучасних людей – цукор. Він не тільки містить величезну кількість калорій, але і провокує голод, змушуючи нас переїдати. Біда в тому, що цукор сьогодні міститься практично у всіх перероблених харчових продуктах. І напоях, до речі, теж.

Нас підсаджують на цукор точно так само, як і на інші наркотики.

“Сучасні люди їдять приблизно в три-п’ять разів більше цукру, ніж повинні”, – говорить Наташа Дженісік-Кехрік, професор медицини з університету Джорджтауна.

Нічого дивного в цьому немає: цукор викликає наркотичну залежність, тому підсісти на нього найпростіше.

Кожен раз, коли ви їсте цукор, що міститься в будь-якій їжі, смакові рецептори на вашому язику посилають мозку сигнал про необхідність вироблення дофаміну. Це гормон радості, який ми любимо особливо сильно: він викликає прилив гарного настрою.

Невролог Джордан Гейнс пояснює: цукор втручається в систему винагороди мозку і доставляє дуже сильне задоволення. Як і у випадку з будь-яким іншим наркотиком, цей викликає адиктивні: щоб продовжувати отримувати звичну кількість дофаміну, потрібно постійно збільшувати кількість з’їдженного. Тому якщо людина хоча б один раз спробує знайти розраду в солодощах, вона ризикує стати на слизьку доріжку харчової наркоманії.

Читайте також: 

Авторитетний науковий журнал Nutrition провів аналіз маси подібних досліджень і прийшов до висновку, що найефективніший спосіб боротьби з ожирінням – обмеження споживання вуглеводів. Редакція видання також вкрай негативно ставиться до солодких газованих напоїв: їх пропонують не пити. Автори публікації навіть закликали владу Великобританії заборонити продаж солодких напоїв у спортзалах.

24-04-15-foto-600x338-2

Так що ж робити товстунам?

Вчені говорять, що, по-перше, ви повинні дотримуватися здорової та збалансованої дієти.

По-друге, ви повинні намагатися вести більш-менш рухливий спосіб життя. Пройдіться до роботи чи магазину пішки, а не на автобусі. Намагайтеся час від часу ходити швидше звичайного. Іноді ходіть в басейн на плавання або грайте з друзями в настільний теніс. Прогулянки з близькою людиною по набережній – теж варіант. Ваша мета – 300 хвилин активної фізичної діяльності в тиждень.

Натхнення: lifter.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button