Земля

Головною причиною смерті при виверженні Везувію стало задуха

Група археологів, хіміків і екологів з декількох інститутів, використовуючи портативну рентгенівську флуоресценцію, з’ясувала причини смерті жертв виверження Везувію в 79 р.н.е. вчені встановили, що більшість, швидше за все, загинули від задухи.

“Знищення Помпеї та Геркуланума” Картина Джона Мартіна, близько 1821 року. Вікіпедія

Ми звикли уявляти собі загибель Помпей, як руйнівну катастрофу, коли розверзлася земля, і все навколо горіло. Але виявляється, причина смерті більшості загиблих була куди прозаїчнішою.

Група археологів, хіміків і екологів з декількох інститутів, використовуючи портативну рентгенівську флуоресценцію, з’ясувала причини смерті жертв виверження Везувію в 79 р. н. е.. Вчені встановили, що більшість, швидше за все, загинули від задухи. Головна причиною загибелі людей став дим, а не вогонь.

У 79 р.н. е. відбулося знамените виверження вулкана Везувій, яке засипало попелом, пемзою та іншими уламками сусіднє римське місто Помпеї. В результаті загинули тисячі людей. Протягом багатьох років на місці міста велися розкопки, в результаті яких були виявлені численні останки загиблих. Багато з них, як було зазначено, померли «мирною» смертю.

У новій роботі дослідники дійшли висновку, що така видимість оманлива. Вчені вважають, що ті люди, які не загинули від падіння уламків або від опіків, швидше за все, померли від задухи. Група дійшла такого висновку, дослідивши деяких жертв за допомогою рентгенівської флуоресценції.

В археологічному парку Помпеї вчені перевіряють виливок, зроблену по пустотній ніші. Alapont et al

Багато жителів Помпеї були поховані вулканічним матеріалом, що обрушився на них. Згодом, у міру розкладання тіл в попелі, який швидко твердне, утворювалися порожнечі, що повторюють первісну форму тіла. У XIX столітті кільком археологам спала на думку ідея заповнити порожнечі гіпсом, в результаті чого залишилися гіпсові фігури, що повторюють форму загиблих людей.

Попереднє дослідження таких зліпків показало, що всередині приховані кістки померлих. Вчені використовували портативні рентгенофлуоресцентні прилади і проаналізували зліпки.

Порівнявши отримані знімки останків загиблих людей з різних районів міста, фахівці прийшли до висновку, що кістки в гіпсах належать людям, померлим від задухи, а не від ударів каменів. У багатьох випадках не виключена смерть від спеки і безпосередньо від вогню, але таких випадків значно менше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button