Технології

Goodyear показала концептуальні шини з живим мохом всередині (відео)

Компанія Goodyear представила на черговому Женевському автосалоні вельми незвичайний концепт — шини Oxygene з живим мохом всередині, який поглинають вуглекислий газ і виробляють кисень.

В останні роки компанія Goodyear привозить до Женеви дуже незвичайні концепти шин, які дозволяють припустити, як буде виглядати транспорт майбутнього. Цей рік не став винятком: компанія представила на Женевському автосалоні концептуальні шини з живим мохом всередині, передає New Atlas.

Передбачається, що такі шини зможуть виробляти енергію за допомогою фотосинтезу. За задумом компанії, вони будуть поглинати CO2 з повітря і вологу з поверхні дороги, живлячи мох всередині і виробляти кисень. Googyear вважає, що в місті розміром з Париж, приблизно з 2,5 млн автомобілів на дорогах, широке використання шин Oxygene дозволить виробляти близько 3 000 тонн кисню і поглинати більше 4 000 тонн вуглекислого газу на рік.

Крім того, концептуальні шини використовують одержувану енергію для живлення внутрішньої електроніки, зокрема вбудованих сенсорів і блоку обробки даних. Відзначається також, що шини будуть використовувати технологію Li-Fi, яка дозволить їм «спілкуватися» з іншими автомобілями та дорожньою інфраструктурою. Протектори, за словами Goodyear, будуть виготовлені за допомогою 3D-друку з гумового порошку, отриманого від перероблених шин.

Зрозуміло, яким би цікавим не був проект, це поки всього лише концепт, який навряд чи найближчим часом стане реальністю.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button