Технології

Елон Маск заявив, що ми живемо у Матриці

Філософ Нік Бостром з Оксфордського університету роз’яснив зміст слів американського бізнесмена Елона Маска про перебування людства в матриці. З ученим, який рекомендував розуміти слова бізнесмена буквально, поспілкувалося видання Quartz.

5881d6d865746158681abe9ed60a17d0

Філософ з повагою ставиться до точки зору Маска і заявляє, що її непопулярність і буквальне сприйняття людьми пов’язано з тим, що «більшість філософських робіт нудяться на запорошених полицях в бібліотеках».

«Важливо розуміти, що те, що ми знаходимося в симуляції, несе не метафоричний, а буквальний сенс, що ми самі і весь цей світ навколо нас, який ми бачимо, чуємо і відчуваємо, існує всередині комп’ютера, побудованого деякою розвиненою цивілізацією», — говорить Бостром.

Заява Маска про перебування людства в матриці прозвучало 1 червня на конференції Code Conference.

«Доводиться сподіватися, що ми всі живемо в симуляторі, бо інакше…» — заявив Маск. Журналіст видання The Verge Уолт Моссберг спробував закінчити фразу підприємця: «Вони зможуть його перезавантажити?» На це мільярдер відповів: «Або ми створимо симулятори, що не відрізняються від реальності, або цивілізація припинить своє існування».

Бостром в 2003 році опублікував у журналі The Philosophical Quarterly дослідження «Чи живете ви в комп’ютерній симуляції?»

У ньому вчений стверджує справедливість для людства одного з трьох тверджень. Відповідно до першого, практично всі цивілізації при існуючому темпі розвитку вимруть до того, як зможуть досягти технологічного потенціалу для створення надреалістичних відеоігор. Друге твердження зводиться до того, що цивілізації, які мають такі технологічні можливості, не заінтересовані у проведенні такої комп’ютерної симуляції. Третє твердження прямо говорить про те, що людство являє собою сукупність персонажів, що живуть в комп’ютерній симуляції.

Маск є засновником компаній SpaceX (виробляє ракети і космічні кораблі) та Tesla Motors (створює електромобілі), а також ініціював проект Hyperloop (гібридної транспортної системи вакуумного поїзда і магліва). Він також взяв участь у створенні компаній PayPal (займається електронними платежами) та SolarCity (сонячна енергетика). Фірма SpaceX отримала контракт НАСА на доставку астронавтів на МКС. До 2025 року бізнесмен пообіцяв відправити першу людину на Марс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button