Технології

Складено рейтинг технологій, які вразять світ

Массачусетський технологічний інститут (MIT) склав рейтинг технологій, які вразять світ. В цьому році у нього потрапили незламний інтернет і ліки проти старіння.

Незламний інтернет, на думку експертів, з’явиться через п’ять років. Хоча технологія, яка вирішить проблему збереження персональних даних, буде створена вже в цьому році. Технологія заснована на поведінці атомних частинок, відомій як квантова заплутаність. Вона допоможе надійно захистити дані.

Експерти також згадують гіперперсоналізовану медицину. Під цим поняттям ховається підхід, при якому вчені можуть виявити порушення в ДНК людини і розробити медичний засіб виключно для цього.

Фахівці не втрачають надію і щодо цифрових грошей. Адже вже в цьому році повинна запуститися перша в світі державна цифрова валюта.

Менш ніж через п’ять років з’являться і ліки проти старості. Ці препарати зможуть боротися із захворюваннями, викликаними процесом старіння організму.

У найближчі роки ми також почуємо про штучний інтелект, здатний виявляти молекули. Це може бути корисно для створення нових лікарських препаратів.

Є в рейтингу і супутникові мегасузір’я. Так експерти назвали величезні угруповання супутників на орбіті Землі, які служитимуть для певної мети. Гарним прикладом служить проєкт глобального інтернету Starlink.

У наступні п’ять-десять років фахівці очікують досягнення людьми квантової переваги. Це означає, що буде створено найпотужніший квантовий комп’ютер. Крім того, з’явиться мініатюрний штучний інтелект, по суті спеціалізовані мікрочипи для ШІ.

Згадується в рейтингу і термін «диференціальна приватність», який означає набір математичних методів, що дозволяють визначити ступінь втрати конфіденційності даних при їх частковому розкритті. Дані технології будуть розвиватися і далі.

Завершує рейтинг атрибуція зміни клімату, тобто можливість вчених визначати роль кліматичних змін для глобальних катастроф. Це дозволить людям готуватися до таких загроз.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button