Здоров'я

Медики попередили про небезпеку приготування їжі на газовій плиті

Вчені, що представляють Міжнародне агентство з вивчення раку, з’ясували, на чому корисніше всього готувати їжу. Виявилося, що звичка готувати їжу за допомогою газової плити здатна зробити її більш небезпечною, ніж при використанні електричної.

Медики провели дослідження, в ході якого виявили небезпечні для здоров’я сполуки. Останні опиняються в повітрі в процесі смаження їжі при значних температурах. Приміром, якщо м’ясо смажити на газовій плиті, відбувається виділення канцерогенів. Дані мікроелементи входять в групу 2А. Фахівці в рамках експерименту протягом 15 хвилин смажили 17 стейків, вагою по 400 гр. В ході роботи фіксувалися рівні ПАВ (поліароматичні вуглеводи), зокрема, бензпірен, нафталін, а також гетероциклічних амінів і альдегідів. Експерти виявили нафталін, чиї обсяги коливалися від 0,15 до 0,27 мкг/м3 повітря. Найбільш високі рівні даної речовини зафіксовані при смаженні стейка на газовій плиті при використанні маргарину.

Незалежно від жиру, на газових плитах також спостерігалися значні показники мутагенних альдегідів. Концентрація в деяких випадках досягала 61,8 мкг/м3 повітря. Вчені попереджають, що в сучасності не виявлені потенційно небезпечні рівні канцерогенів, але експлуатація газових плит здатна підвищувати їх кількість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button