Інтернет

Google заборонила рекламу клінік, які пропонують лікування стовбуровими клітинами

Google намагається захистити своїх користувачів від реклами «сумнівних методів лікування стовбуровими клітинами. У компанії відзначили, що вони перестануть давати майданчик тим, хто «використовують людей, пропонуючи їм неперевірене лікування». Нова політика Google діє з початку грудня.

Ця політика розроблена спільно з Центром з контролю за продуктами і ліками (FDA) США. Вона бореться з клініками, які застосовують недоведені і потенційно небезпечні методи лікування стовбуровими клітинами. За даними агентства, сотні клінік по всій країні почали впроваджувати терапію з використанням стовбурових клітин, які FDA не схвалила як безпечні та ефективні.

У Google пояснили, що різні види лікування стовбуровими клітинами знаходяться на різних стадіях розвитку. Трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку добре зарекомендувала себе методом лікування ряду онкологічних захворювань. Але з тих пір з’явилися нові методи лікування, які тільки починають проходити клінічні випробування. Незважаючи на це, деякі клініки в США вже пропонують їх клієнтам.

Такі клініки «хочуть отримати гроші клієнтів, але не можуть пояснити, чому їх методи лікування взагалі ефективні», — зазначає експерт з біоетики Арт Каплан, який є засновником відділу медичної етики в медичному факультеті Нью-Йоркського університету. Він називає ці клініки «ескізними», маючи на увазі, що вони приділяють більше увагу комерційній активності, а не реальній допомозі своїм пацієнтам.

 

За останні 15 років галузь стовбурових клітин було інвестовано понад 20 мільярдів доларів США. Зростання числа несанкціонованого лікування привів до того, що FDA почав подавати в суд на окремі клініки.

«Існують недобросовісні клініки, які скористалися клінічними дослідженнями регенеративної медицини, і дають оманливі, а іноді і корумповані запевнення пацієнтам, грунтуючись на недоведених, а в деяких випадках, небезпечних методи», — заявив комісар FDA Скотт Готтліб.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»