Здоров'я

Гормональні контрацептиви вплинули на розвиток глаукоми

Вчені з’ясували, що жінки, які використовують гормональні контрацептиви, у два рази частіше стикаються з ризиком розвитку глаукоми.

Гормональні контрацептиви вплинули на розвиток глаукоми / © getty images

Робота опублікована в British Journal of Clinical Pharmacology. Гормональні контрацептиви довгий час вважалися досить шкідливими для жіночого організму, що почасти дійсно так. Однак деякі дослідження показують, що вони допомагають запобігти раку яєчників, причому в тривалій перспективі.

Вчені з Університету Британської Колумбії, Макгілла (Канада) і Департаменту епідеміології Тегеранського університету медичних наук (Іран) провели аналіз ретроспективного когортного дослідження з використанням даних з електронних медичних карт 4 871 504 жінок. Дослідження, про яке йде мова, проходило з 2008 по 2018 рік. Вік жінок становив від 15 до 45 років.

З’ясувалося, що жінки, які регулярно вживали гормональні контрацептиви, мали підвищений ризик розвитку глаукоми — в порівнянні з тими, хто їх не приймав. Крім того, той же ризик виявили в учасниць дослідження, які приймали подібні контрацептиви в минулому. Чим частіше вони вживали ці препарати, тим більше шансів у них було захворіти.

Проте загальний ризик розвитку глаукоми жінок, що оберігалися таким способом  був не такий великий — вони хворіли у два рази частіше, ніж представниці прекрасної статі, що оберігають себе іншим способом. Автори роботи просто рекомендують жінкам своєчасно відвідувати офтальмолога і не втрачати час при перших ознаках захворювання.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button