Здоров'я

Вчені з’ясували, чому страшні хвороби атакують саме чоловіків

У народі вже давно говорять, що «не ту стать назвали сильною». Адже саме жінки живуть довше представників чоловічої статі, жінки, згідно зі статистикою, рідше гинуть в результаті нещасних випадків (ось вже у кого сильний інстинкт самозбереження), жінки набагато краще переносять біль, як душевну, так і фізичну.

Всі ці факти вже давно доведено наукою. Як і те, що чоловіки найчастіше страждають і гинуть від різних серйозних захворювань. І справа не в способі життя, а, як зазначають експерти, в самому «пристрої» останніх.

Так, нещодавно американські вчені з Університету Меріленда в Балтіморі, після ряду досліджень заявили, що такі захворювання, як аутизм і шизофренія, в більшості випадків, атакують саме хлопчиків. Виною цьому генетичні особливості, які ще на рівні розвитку зародка, що є майбутнім хлопчиком або дівчинкою, включають своєрідну програму, що відповідає за розвиток мозку.

Вчені — генетики давно знали про цю особливість розвитку, але пояснити механізми їх виникнення не могли. До недавнього часу.

За словами одного з авторів дослідження Трейсі Бейла, це, до речі, стосується не тільки хвороб аутичного спектру, але і багатьох інших, які пов’язані з нервовою системою.

«Жінки набагато рідше страждають від захворювань такого роду,» — зазначив експерт. — «Синдром дефіциту уваги, олігофренія, ідіотизм, дислексія та інші схожі захворювання, які в основній масі атакують чоловіків.»

За його словами, вченим вдалося, нарешті, зрозуміти, у чому саме криється причина «несправедливості».

Виявляється, у разі розвитку нервової системи за жіночим типом, тобто, у разі народження дівчинки, вона отримує захист природного походження від цілого ряду хвороб.

Як підкреслюють вчені, вироблення такого захисту проходить завдяки вмінню жіночого організму синтезувати спеціальні речовини, які надійно захищають майбутнє немовля від впливу різних стресових чинників.

Вже при житті саме ці механізми будуть стояти на сторожі здоров’я жінки, володіючи здатністю захистити її навіть від таких грізних захворювань, як онкопатології.

Що стосується чоловіків, то, що при внутрішньоутробному розвитку, що у дорослому житті, вони природно позбавлені такого захисту, це і є причиною великого відсотка захворюваності і смертності.

Кнопка «Наверх»
Закрыть