Технології

Графен може збільшити термін служби літій-іонних батарей в два рази

У Великобританії вчені з Університету Уоріка запропонували замінити графіт в анодах літій-іонних батарей на кремній, зміцнивши структуру анода графеном.

Графен может увеличить срок службы литий-ионных батарей в два раза

Завдяки цьому термін служби акумуляторів можна збільшити більш ніж удвічі.

Мелані Лавридж і її колеги виявили і протестували нову суміш анодів з кремнію і хімічно модифікованого графена, яка здатна стати більш ефективною заміною графітових анодів для літій-іонних батарей. Перевага цього матеріалу в тому, що такі аноди можна буде виробляти на фабриках, без використання нанотехнологій і пов’язаних з цим проблем.

Вчені розробили аноди,які  на 60% складаються з частинок кремнію, на 16% — з кількох шарів графена, на 14% — з натрію та поліакрилової кислоти і на 10% — з вуглецевих добавок. Потім перевірили їх продуктивність протягом 100 циклів заряду/розряду. Пласти графена перемішалися в аноді і сформували щось на зразок міцних, але еластичних балок, які збільшили надійність матеріалу. Графен підвищив електричну провідність анода і зберіг низьку опірність до структурно стабільного композиту.

Присутність в суміші декількох шарів графена дозволяє припустити його високу ефективність у зниженні електрохімічного сплавлення частинок кремнію, через що скорочується термін служби батарей.

За допомогою графена фахівцям Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі вдалося подвоїти ємність літій-сірчаних акумуляторів, які при тій же масі можуть утримувати в 2 рази більше енергії, ніж літій-іонні. Паралельно вони збільшили і їх стабільність, повідомляє hightech.fm

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button