Технології

В Японії почалися випробування найшвидшого в світі пасажирського поїзда (відео)

Минулого тижня японська залізнична компанія JR East представила новий високошвидкісного потяга-кулі Alfa-X, здатного розвивати максимальну швидкість до 400 кілометрів на годину, що обіцяє зробити його найшвидшим комерційним пасажирським поїздом у світі. Як зазначає портал Ars Technica, при щоденній експлуатації поїзд буде перевозити пасажирів зі швидкістю 360 кілометрів на годину. Минулої п’ятниці JR East провела перші випробування Alfa-X без пасажирів на борту.

Портал Bloomberg повідомляє, що Alfa-X в складі з 10 вагонів у рамках випробувальної фази протягом трьох найближчих років буде здійснювати «по одній нічній пробіжці між містами Аоморі і Сендай». Сама компанія JR East сподівається, що зможе «поставити Alfa-X на комерційні рейки» до 2030 року. Як вказує місцеве японське інформаційне агентство Japan News, надалі маршрут поїзда-кулі розраховують продовжити до міста Саппоро.

Настільки тривалим часом введення в експлуатацію нового потягу-кулі від компанії JR East можуть скористатися її конкуренти, випустивши на «Сінкансен» (високошвидкісна мережа залізниць в Японії, призначена для перевезення пасажирів між великими містами країни) свої варіанти надшвидкісних поїздів, які будуть ще швидше Alfa-X.

На думку того ж Bloomberg, пальму першості високошвидкісних поїздів в Японії незабаром можуть перехопити поїзда на магнітній подушці, лінія для яких зараз будується між Токіо і Нагої. Її збираються відкрити в 2027 році. Проте, відзначає видання, для таких поїздів необхідні спеціальні закриті тунельні лінії. Саме завдяки цьому такі поїзди зможуть розвивати максимальну швидкість в 505 кілометрів на годину.

Ars Technica нагадує, що багато стартапів працюють над виведенням на ринок так званих вакуумних поїздів Hyperloop, які також використовують технологію магнітної подушки, що в теорії дозволяє розвивати швидкість понад 1000 кілометрів на годину. Правда, з того часу, як Ілон Маск в 2013 році представив цю концепцію, деякі компанії по всьому світу до теперішнього моменту змогли продемонструвати серйозний прогрес у розвитку цього концепту, представивши реальні прототипи капсул, здатних пересуватися з дуже високою швидкістю всередині закритих вакуумних тунелів. Наприклад, одна з таких тестових ліній була побудована поруч з Лас-Вегасом компанією Virgin Hyperloop One. В ході останніх випробувань всередині тунелю протяжністю 300 метрів прототип капсули Hyperloop вдалося розігнати до швидкості 457 кілометрів на годину.

Керівник відділу маркетингу Virgin Hyperloop One Райан Келлі в листуванні з журналістами Ars Technica запевнила, що «комерційна версія капсули зможе пересуватися зі швидкістю як мінімум у два рази вище, ніж було показано на випробуваннях».

В Японии начались испытания самого быстрого в мире пассажирского поезда
Кабіна машиніста поїзда-кулі Alfa-X

Що ж стосується нового потягу-кулі Alfa-X, машина має дуже обтічний дизайн. Довжина носової частини поїзда складає 22 метри. Зроблено це спеціально для того, щоб знизити рівень спротиву вітру. Bloomberg також повідомляє, що у доповнення до звичайної гальмівної системи поїзд буде оснащений «повітряними гальмами, а також спеціальними магнітними пластинами, для зниження швидкості». За інформацією самої JR East поїзд-куля Alfa-X і вагони будуть оснащені високотехнологічними амортизаторами, що запобігатимуть розгойдування складу, особливо під час землетрусів.

https://youtu.be/vRQDe4VQnHs

Кнопка «Наверх»
Закрыть