Екологія

Гренландії допоможе глобальне потепління

Міжнародна група дослідників виявила непомітну раніше економічну можливість, пропоновану Гренландії танучими через глобальне потепління льодовиками. Процес дозволяє експортувати надлишки гравію і піску, які вимиваються на береги річок, за кордон, в країни, де ця сировина високо затребувана. Рішення було запропоновано фахівцями Каліфорнійського університету в Боулдері, Копенгагенського університету, Університету штату Арізона і Школою дизайну Род-Айленда, повідомляє Nature Sustainability.

Танучі льодовики – рясне джерело осадових відкладень. Щорічно у світовий океан надходить 8% осадових відкладень. Із-за глобального потепління ця цифра буде зростати. Гренландія та інші арктичні держави страждають від кліматичних змін, що вражають зокрема, їх сферу комерційного рибальства. Країна намагалася диверсифікувати економіку в останні роки, перемикаючись на туризм, нафту і видобуток корисних копалин. Але прогрес був повільним: рівень безробіття в Гренландії – 10%, а постійний дохід падає.

Одночасно спостерігається скорочення світових резервів піску. За оцінками дослідників, ринкова вартість матеріалу, що вимивається щорічно на берега Гренландії, становитиме понад 50% її ВВП (2,22 млрд. доларів в 2015 р.). І в наступні 25 років ця сума подвоїться.

Проект показав рідкісний випадок економічної користі від глобального потепління. Вчені визнають, що видобуток вимитого піску може вплинути на незайману арктичну природу і підкреслюють необхідність ретельної оцінки екологічного впливу таких проектів і залучення до обговорення населення Гренландії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button