Здоров'я

Як не втратити контроль над кількістю алкоголю у свята

Правильно розрахувати дозу алкоголю у свята дуже важливо. Якщо ви раптом помічаєте, що стали пити більше, ніж зазвичай, стали значно гірше себе почувати після застіль, але не пити не можете – це може бути тривожним сигналом початку алкогольної залежності.

Як з’ясувалося, багато людей після свят шкодують про те, що пили занадто багато. Саме тому тривалі свята, такі як новорічний марафон, для багатьох виявляються обтяжливими. Посилює негативний ефект алкоголю нічні поїдання нездорової їжі: жирних салатів з майонезом, смаженого і копченого, великої кількості солодощів.

При цьому страждають печінка, шлунок, підшлункова залоза – в першу чергу. Часто після святкування Нового року, Різдва, старого Нового року, загострюється хронічний панкреатит або з’являється напад печінкової коліки. Загострення гастриту може проявитися тривалою печією та болем у шлунку. Так ваш організм дає тривожні сигнали про допомогу, його ресурси виснажені.

Підстьобують пити більше друзі і родичі: вимовляючи сакраментальні тости і дорікаючи за пропуски. Особливо складно на сімейних застіллях доводиться тим, хто не п’є без вагомих причин зовсім. Такий незвичайний вибір змушує рідню хвилюватися за ваше здоров’я, і вони наполегливо намагаються перевірити, що ж буде, якщо ви вип’єте цю пляшку. Існує дивне переконання, що кожна здорова і порядна людина зобов’язана підтримати компанію у розпиванні.

Читайте також: 

 Масовий ажіотаж алкогольних гулянь дозволяє залучатися навіть тим людям, які за інших обставин просто не торкалися б до спиртного. Наприклад, на Новий рік вважається нешкідливим випити годуючій мамі, людині з хронічним захворюванням і повною забороною лікарів на алкоголь, дитині старше 10 років.

Таким чином, навіть якщо ви не збиралися пити багато, в результаті ви можете виявитися одним з тих, кого мучить похмілля після свята. Як не сумно це визнавати, але це прямий шлях до алкоголізму. Лікування алкоголізму – процес складний і тривалий, тому краще постаратися не наближатися до цього діагнозу.

Багато випити можна також від нудьги. Це найдоступніша розвага, і саме у свята можна пити легально багато. Жага відзначити зимові свята як-небудь по-особливому, штовхає людей на експерименти. І якщо дозволити собі подорож або екстремальну розвагу людина не може, то добирає необхідні емоції з незвичайних алкогольних поєднань.

Алкогольні коктейлі в новорічну ніч користуються особливим попитом. По-перше, це красиво. І потім: коли, як не в Новий рік можна дозволити собі щось незвичайне з алкоголю. Для коктейлю купується який-небудь незвичайний алкоголь, наприклад, Абсент. Але як відреагує організм на суміш екзотичних алкогольних напоїв, передбачити неможливо. Удар по печінці буде сильнішим, але відчути патологічні зміни в печінковій тканині ви не зможете: тут немає больових закінчень.

Особливо захоплюються алкогольними коктейлями жінки: це зміщує акценти і додає естетику в процес. Тепер ви не просто багато п’єте ви дегустуєте гарні напої. Небезпека коктейлів ще і в тому, що в їх складі можна випити більше алкоголю, ніж просто вживаючи чистий напій.

6 ознак того, що вам пора пригальмувати з алкоголем

  • Ви не пам’ятаєте, скільки випили вчора, навіть приблизно
  • У вас виникає сильне бажання похмелитися зранку (в нормі після рясного алкогольного вливання ввечері, ранкова реакція на алкоголь негативна)
  • Ви з нетерпінням чекаєте чергової зустрічі з друзями/родичами, передчуваючи вживання алкоголю
  • Ви самі ініціюєте зустрічі з вживанням алкоголю
  • У вас немає настрою для свята, якщо немає алкоголю
  • Без алкоголю ви дратівливі, похмурі, і тільки після одного-двох дрінків приходить хороший настрій

Якщо ви вчасно звернетися за допомогою, то уникнете всі негативні наслідки залежності від алкоголю. Бережіть себе і своїх близьких.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button